Pasauli aizkustina akla spāņu sērfotāja, kura var tikai iztēloties, kā izskatās jūra
Karmena Lopesa Garsija ir 21 gadus veca spāņu sērfotāja, kura ir neredzīga un var tikai iztēloties, kā izskatās jūra.
Balstoties uz instinktiem un trenera izsvilptajiem signāliem, Lopesa cītīgi trenējas, lai kļūtu par pirmo aklo Spānijas sieviešu sportisti, kura piedalīsies Pasaules adaptētajā sērfošanas čempionātā, kas no 12. - 16. decembrim notiks Kalifornijā.
"Jūra ir vieta, kur es sajūtu mieru un brīvību, it kā tā būtu vieta, kur man jābūt," paziņoja Karmena, sēžot uz sava sērfa dēļa, pēc pusotras stundas gara treniņa.
"Es neatšķiros no citiem sērfotājiem," saka Lopesa, kura piedzima ar iedzimtu glaukomu un pilnībā zaudēja redzi, kad viņa vēl bija bērns.
La Jollā plānotajā pasākumā, kur piedalīsies sērferi ar invaliditāti, tiks piedāvāta pirmā komandu sacensība vājredzīgu sieviešu sportistēm, kurā Lopesa pārstāvēs Spāniju.
Neredzīgā spāņu sērfotāja Karmena Lopesa Garsija
Karmena Lopesa Garsija ir 21 gadus veca spāņu sērfotāja, kura ir neredzīga un var tikai iztēloties, kā izskatās jūra.
Neredzīgi sērfotāji, piemēram, Lopesas tautietis Aitors Frančesana vai brazīlietis Dereks Rabelo šajā sporta veidā kļuvuši par leģendām. Lopesa, kura sērfošanai pievērsās tikai pirms dažiem mēnešiem, izvirzījusi sev augstus mērķus.
Pēc Starptautiskās sērfošanas asociācijas (ISA) organizētā La Jollas turnīra Lopesas mērķis ir piedalīties Parīzes 2024. gada paraolimpiskajās spēlēs. ISA veic kampaņu, lai adaptēto sērfošanu iekļautu paraolimpiskajā sporta programmā.
Lopesa praktizē arī daiļslidošanu un jāšanu uz zirga, bet viņas treneris un draugs Lukas Garsija atzinīgi novērtējis sievietes dabīgo līdzsvara izjūtu un instinktu. Garsija, kurš peld līdzās Lopesai, kad viņa sērfo, ir jaunās sievietes "acis", kad jāpaziņo par tuvojošos vilni.
Treneris atklāja, ka viens svilpes signāls nozīmē, ka vilnis sportistei tuvojas no labās puses, bet divkāršs signāls - no kreisās puses. Viņš pielīdzinājis signālus tam, kā ūdenī sazinās delfīni.
Lopesa vēlas iedrošināt arī citus cilvēkus ar invaliditāti, lai viņi pārvarētu savus ierobežojumus un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, iespējams, izmēģinot arī kādu radikālāku sporta veidu.