Makdeivids gūst karjeras 100.vārtus un palīdz ''Oilers'' Hičkoka debijā izcīnīt uzvaru
November 20, 2018: Edmonton Oilers center Connor McDavid (97) in action during the NHL hockey game between the Edmonton Oilers and the San Jose Sharks at the SAP Center in San Jose, CA. The Sharks lead the Oilers 3-2 at the end of the second period. Damon Tarver/Cal Sport Media(Credit Image: © Damon Tarver/CSM via ZUMA Wire)
2018. gada 21. novembris, 10:07

Kanādas hokeja zvaigzne Konors Makdeivids otrdien guva savus 100.vārtus Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un palīdzēja viņa pārstāvētajai Kanādas komandai Edmontonas "Oilers" galvenā trenera Kena Hičkoka debijā izcīnīt uzvaru.

"Oilers" viesos ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) apspēlēja Sanhosē "Sharks" vienību.

Rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja Jonass Donskojs, izvirzot vadībā "Sharks", taču Makdeivids panāca izlīdzinājumu, gūstot savus 100.vārtus NHL. Viņš tādējādi kļuva tikai par trešo NHL hokejistu, kurš šādu atzīmi sasniedzis pirms 22.dzimšanas dienas. Līdz šim to bija paveikušas tikai tādas leģendas kā Veins Greckis un Marks Mesjē.

Tomēr pirmās trešdaļas turpinājumā Markuss Sērensens atkal izvirzīja vadībā mājiniekus, bet otrajā periodā Raiens Ņūdžents-Hopkinss panāca neizšķirtu 2:2. Neskatoties uz to, "Sharks" atkal izvirzījās vadībā, jo vārtus guva Logans Kutūrs.

Pirmās 40 minūtes noslēdzās ar 3:2 "Sharks" labā, tomēr Dreiks Kagila noslēdzošajā periodā panāca izlīdzinājumu, bet Leons Draizaitls papildlaikā atnesa Emontonas klubam uzvaru.

Šajā mačā pie "Oilers" stūres debitēja slavenais treneris Kens Hičkoks, kurš tikai otrdien tika iecelts galvenā trenera amatā, nomainotTodu Maklelanu.

Hičkoks 2011./2012.gada sezonā, kad strādāja ar Sentluisas "Blues" komandu, tika atzīts par NHL labāko treneri. Tāpat viņš palīdzējis Kanādas izlasei trīs reizes triumfēt olimpiskajās spēlēs, visos turnīros esot galvenā trenera palīgs. Savukārt 2008. un 2011.gadā viņš bija Kanādas valstsvienības galvenais treneris pasaules čempionātos, pirmajā turnīrā izcīnot otro vietu.

"Oilers" līdz ar to izcīnīja vien otro uzvaru pēdējos astoņos mačos, komandai lūkojot atgriezties uz uzvaru takas.

NHL Austrumu konferences līderpozīcijā ar 30 punktiem 21 spēlē ir Toronto "Maple Leafs", bet par punktu atpaliek Tampabejas "Lightning". Savukārt Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" ar 28 punktiem ieņem augsto trešo pozīciju.

Tikmēr Rietumu konferences līderpozīcijā ar 31 punktu 21 duelī ir Nešvilas "Predators", par pieciem punktiem apsteidzot Minesotas "Wild", Vinipegas "Jets" un "Sharks" hokejistus.