Ķēniņam uzvaras vārti Šveices čempionāta pusfināla pirmajā spēlē; Merzļikinam smaga sakāve
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš šogad izslēgšanas mačos spēlē krietni rezultatīvāk nekā regulārajā sezonā.
2018. gada 28. marts, 10:08

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš otrdien guva uzvaras vārtus Šveices augstākās līgas (NLA) pusfināla pirmajā duelī, kaldinādams Cīrihes "Lions" panākumu.

Cīrihes hokejisti viesos ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) pārspēja "Bern" vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

Ķēniņš vārtus guva trešā perioda trešajā minūtē, kad mazākumā panāca 3:2 "Lions" vienības labā.

Latviešu uzbrucējs šajā spēlē laukumā bija 20 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā piecas reizes meta pa vārtiem, bloķēja divus pretinieku raidījumus, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Ķēniņš izslēgšanas turnīrā sešās spēlēs guvis trīs vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles, būdams starp komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā čempionātā viņam neklājās tik labi, jo uzbrucējs 40 mačos guva vienus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr zaudējumu pusfināla pirmajā mačā cieta Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā "Lugano", kas viesos ar 3:7 (1:1, 1:4, 1:2) piekāpās "Biel-Bienne" komandai, sērijā nonākot iedzinējos ar 0-1.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 23 no 29 pretinieku mestajām ripām un trešā perioda otrajā minūtē pēc sesto vārtu ielaišanas tika nomainīts. Viņu aizstāja Daniels Mancato, kurš neitralizēja trīs no četriem pretinieku metieniem.

Nākamie pusfināla sēriju mači notiks ceturtdien.

"Lugano" regulārajā čempionātā ieņēma ceturto vietu, bet "Lions" bija septītā. Tikmēr devītajā vietā bija vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau "Tigers", kam sezonas beigās pievienojās uzbrucējs Tomas Ande rsons, latviešu pārstāvētajai komandai piedaloties vājāko komandu turnīrā, kurā tika saglabāta vieta NLA.