Phjončhanas paralimpiskajām spēlēm pielaisti 30 sportisti no Krievijas
foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA
Krievijas Paralimpiskās komitejas logo.
Citi sporta veidi

Phjončhanas paralimpiskajām spēlēm pielaisti 30 sportisti no Krievijas

LETA

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) komisija ziemas paralimpiskajām spēlēm Phjončhanā pielaidusi 30 sportistus no Krievijas.

Phjončhanas paralimpiskajām spēlēm pielaisti 30 sp...

Ceturtdien IPC birojā Bonnā tika reģistrēt delegācija ar 78 personām, kuru skaitā ir 30 sportisti un septiņi viņu pavadoni. Tuvāko dienu laikā gaidāms lēmums vēl par trīs paralimpiešu dalību.

Janvārī IPC nolēma ļaut piedalīties šajās spēlēs Krievijas pārstāvjiem zem neitrāla karoga. IPC paturēja spēkā Krievijas Paralimpiskās komitejas (PKR) diskvalifikāciju, norādot, ka tā nevarēs Phjončhanā startēt ar savu komandu, tomēr ir iespējama atsevišķu atlētu dalība neitrālā statusā.

Phjončhanā varēs piedalīties tikai tie atlēti, kuri būs izturējuši striktu atlasi, gūstot pārliecību, ka viņi nekad nav bijuši iesaistīti antidopinga noteikumu pārkāpumos.

Uz šo sportistu formastērpiem būs uzraksts "Neutral Paralympic Athlete" (NPA) jeb "Neitrāls Paralimpiskais sportists".

2016.gada augustā pirms Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm IPC diskvalificēja PKR, liedzot Krievijas paralimpiešu dalību četrgades nozīmīgākajās sacensībās. Šāds lēmums tika pieņemts pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) aicinājuma, tā reaģējot uz izplatīto WADA neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas valsts organizāciju līdzdalību dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā.

Lai PKR diskvalifikācija tiktu atcelta, tai jāizpilda vairāki kritēriji, tostarp Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbības atjaunošana un atspēkojošu pierādījumu un skaidrojumu iesniegšana saistībā ar kanādiešu jurista Ričarda Maklarena ziņojumu, kas pagaidām neesot noticis. Toreiz WADA neatkarīgā komisija atklāja, ka paraolimpiskajos sporta veidos samainītas vai pazudušas 35 pozitīvas dopinga analīzes.

Kā zināms, līdzīgi rīkojusies arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kura arī aizliegusi Krievijas Olimpiskajai komitejai uz Phjončhanu vest savu komandu. Krievijas sportisti Phjončhanā startē zem neitrāla karoga kā Olimpiskie sportisti no Krievijas.