Kristera Gudļevska "Lightning" neizdodas otro gadu pēc kārtas iekļūt Stenlija kausa izcīņas finālā
Latviešu vārtsargs sesto spēli pēc kārtas bija rezervē.
2016. gada 27. maijs, 08:37

Latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda ceturtdien zaudēja Pitsburgas "Penguins" vienībai Nacionālās hokeja līgas (NHL) Austrumu konferences finālsērijas izšķirošajā - septītajā - mačā, tādējādi nespējot otro gadu pēc kārtas sasniegt Stenlija kausa izcīņas finālu.

"Lightning" zaudējumu piedzīvoja izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:2, 0:0), sērijā līdz četrām uzvarām atzīstot pretinieku pārākumu ar 3-4.

Šajā mačā "Lightning" vārtus sargāja krievs Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 37 pretinieku metienus, savukārt Gudļevskis sesto spēli pēc kārtas bija rezervē. Kā zināms, Tampabejas vienības pamatvārtsargs Bens Bišops sērijas pirmajā mačā guva savainojumu, kura dēļ šosezon laukumā vairs neatgriezās.

Sērijas septītajā mačā otrā perioda sākumā "Penguins" komandu vadībā izvirzīja Braiens Rasts. Trešdaļas vidū neizšķirtu panāca Braiens Boils, taču 30 sekundes vēlāk Rasts guva otros vārtus, atjaunojot Pitsburgas klubam vadību.

Pirmo maču kopš 31.marta aizvadīja "Lightning" kapteinis un viens no uzbrukuma līderiem Stīvens Stemkoss, kuram iepriekš tika veikta operācija, lai likvidētu asins sarecējumu pie labā atslēgas kaula. Uzbrucējam bija lieliska iespēja otrā perioda galotnē panākt neizšķirtu, taču viņa metienu atvairīja "Penguins" vārtsargs Mets Marejs.

Par Stenlija kausu "Penguins" hokejisti cīnīsies pret Sanhosē "Sharks" komandu, kas pirmo reizi vēsturē iekļuvusi finālā. Rietumu konferences finālsērijā "Sharks" ar 4-2 pārspēja Sentluisas "Blues".

Stenlija kausa izcīņas finālā "Pengiuns" spēlēs piekto reizi. Pitsburgas komanda trofeju izcīnīja 1991., 1992. un 2009.gadā.

"Lightning" centās sasniegt Stenlija kausa izcīņas finālu otro gadu pēc kārtas. Pēdējo reizi šāds panākums izdevās "Penguins" un Detroitas "Red Wings" komandām, kuras par kausu cīnījās 2008. un 2009.gadā

Kā zināms, pērn "Lightning" cīņā par Stenlija kausu finālsērijā ar 2-4 piekāpās Čikāgas "Blackhawks". "Lightning" komanda NHL izslēgšanas turnīra finālu bija sasniegusi otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Iepriekš vienība šādu panākumu guva 2004.gadā, kad tā arī izcīnīja hokeja prestižāko balvu.

Gudļevskis šosezon aizvadīja vienu NHL maču, kad regulārajā čempionātā oktobrī "Lightning" pagarinājumā ar 0:1 zaudēja "Blackhawks".

Kā zināms, lielāko sezonas daļu Gudļevskis pavadīja Amerikas Hokeja līgā, kur "Lightning" fārmkluba Sirakjūsas "Crunch" rindās vārtsargs 41 mačā vidēji ielaida 2,83 ripas un atvairīja 90,7% pretinieku metienu.

LETA, AFP/ Foto: Edijs Pālens/ LETA