Vadims Vasiļevskis uzvar arī Igaunijā
2009. gada 4. jūnijs, 09:40

Igaunijas vieglatlētikas čempionu līgas „Kuldliiga” sacensību otrajā posmā Tartu trešdien pārliecinošas uzvaras izcīnīja Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis un Latvijas vesera metējs Igors Sokolovs.

2004.gada Atēnu olimpisko spēļu sudraba godalgas ieguvējs Vasiļevskis labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 83,16 metrus tālu, otrās vietas īpašnieku Ahti Pederu no Igaunijas apsteidzot par 8,6 metriem.

Sokolovs, kurš Rīgas atklātajā vieglatlētikas čempionātā 30. maijā sasniedza jaunu Latvijas rekordu - 80,14 metri, sacensībās Tartu uzvarēja ar rezultātu 75,93 metri. Otro vietu ieguva  Ainārs Vaičulēns - 66,57 metri.

„Kuldliiga” otrajā posmā uzvarēja vēl vairāki Latvijas sportisti: Mareks Ārents kārtslēkšanā - 5,26 metri, Kārlis Daube 110 metru barjerskrējienā - 14,01 sekunde, Jānis Leitis tāllēkšanā - 7,50 metri, Normunds Pūpols augstlēkšanā - 2,14 metri.

1500 metru distancē sievietēm nepārspēta palika Poļina Jeļizarova - četras minūtes un 28,88 sekundes.

Visu goda pjedestālu Latvijas sportisti aizņēma 100 metru distancē: Elvijs Misāns -10,66 sekundes, Daube - 10,93 sekundes, Māris Grēniņš - 10,95 sekundes.

Otro vietu 400 metru barjerskrējienā izcīnīja Valdis Iļjanovs - 53 sekundes. Trešā vieta Jānim Baltušam 400 metru skrējienā - 48,83 sekundes, Misānam tāllēkšanā - 7,21 metrs, Naurim Blokam augstlēkšanā - 2,01 metrs.

Sieviešu konkurencē otro vietu izcīnīja sešas Latvijas sportistes: 400 metru barjerskrējienā Līga Velvere - minūte un 46 sekundes, šķēpa mešanā Madara Palameika - 52,34 metri, 100 metru barjerskrējienā Zanda Grava - 14,47 sekundes, augstlēkšanā Natālija Čakova - 1,85 metri, 100 metru distancē Jekaterina Čekele - 11,84 sekundes, tāllēkšanā Lauma Grīva - 6,31 metrs.

Trešajā vietā palika kārtslēcēja Ildze Bortaščenoka - 3,51 metrs, Ieva Jeskina 400 metru barjerskrējienā - minūte un 0,75 sekundes, Anna Titova 400 metru distancē - 57,27 sekundes, Monta Biteniece 100 metru barjerskrējienā - 14,83 sekundes, Māra Grīva trīssoļlēkšanā - 12,62 metri, Aiga Grabuste tāllēkšanā - 6,10 metri.

„Kuldliiga” sacensību trešais posms norisināsies 25. jūnijā Ramplamā.