2009. gada 7. augusts, 20:54

Latvijas basketbolisti vēlreiz sakauj Zviedriju

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien „Arēnā Rīga” ar 92:69 vēlreiz uzvarēja Zviedrijas valstsvienību pagarinātā pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīram.

Cīņa notika bez skatītāju klātbūtnes, un pēc komandu vienošanās tika izspēlētas piecas ceturtdaļas. Latvijai rezultatīvākais bija 14 punktus guvušais Kaspars Kambala.

Spēles sākumā Latvijas basketbolisti pie punktu guvuma lielākoties tika ar Kambalas un Andra Biedriņa centieniem pie groza. Zviedri turēja līdzi līdz 12:12, taču pirmās ceturtdaļas beigās mājinieki jau bija vadībā ar 21:14. Otrajā ceturtdaļā Latvijas uzbrukumu papildināja veiksmīgi tālmetieni, tomēr pārsvars puslaika beigās vēl nebija lielāks par 11 punktiem (41:30). Spēles turpinājumā Latvijas basketbolisti jau spēja nostiprināties stabilākā vadībā un izredžu uz uzvaru zviedriem nebija.

Latvijas basketbolists Sandis Valters sarunā ar žurnālistiem teica, ka otrā spēle bija fiziski grūtāka, jo savu iespaidu atstāja arī dienu iepriekš aizvadītā cīņa. Turklāt ceturtdien bijis vieglāk spēlēt arī tādēļ, ka papildu emocijas devusi skatītāju klātbūtne. Taču komanda spējusi mobilizēties un nospēlēt pienācīgi.

Arī abu komandu pirmajā spēlē ceturtdien ar 89:67 pārāki bija latvieši. Latvijas izlase turpinās treniņus Rīgā, 12. augustā aizvadīs pārbaudes spēli Kauņā pret Lietuvu, bet 14. augustā lietuvieši viesosies Rīgā.

No 19. līdz 21. augustam pārbaudes turnīrs tiks aizvadīts Grieķijā, savukārt no 26. līdz 30. augustam Latvijas izlase spēlēs „Efes Pilsen” kausa izcīņā Turcijā. 3. septembrī Rīgā tiks aizvadīta pēdējā pārbaudes spēle ar kādu līdz šim nenosauktu klubu komandu, bet uz Poliju valstsvienība dosies 5. septembrī.

EČ finālturnīrs risināsies septiņās Polijas pilsētās no 7. līdz 20.septembrim. Pirmo grupas kārtu Latvijas izlase aizvadīs Gdaņskā, kur spēlēs ar Krievijas, Vācijas un pēdējā kvalifikācijas turnīra veiksminiekiem. Ja grupā tiks iegūta vieta trijniekā, nākamajā kārtā būs jāsacenšas Bidgoščā ar trim labākajām komandām no grupas, kurā iekļautas Grieķija, Horvātija, Maķedonija un Izraēla.

Latvija - Zviedrija 92:69 (21:14, 20:16, 22:7, 8:17, 21:15)

Latvija: Kambala 14 +9AB, Bērziņš 11 +7AB, S. Valters 11, Blūms 10, Štālbergs 8, K. Valters 7, Biedriņš 6, Vītols 6, Helmanis 5, Freimanis 4, Šķēle 3, Jeromanovs 3, Kalve 2, Aleksejevs 2

Zviedrija: Akesons 13 +9AB, Levins 11, Kjelboms 11 +7AB, Ringstrēms 10 +8AB, Grants 6, Mirtils 4, Ilunga 4, Nīstrēms 2, Masamba 2, Lindkvists 2, Inans 2, Koro 2