Olimpiskajiem vicečempioniem Šiciem kritiens Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici ceturtdien piedzīvoja kritienu Pasaules kausa izcīņas piektā posma stafetes sacensībās, nesasniedzot finišu.

Olimpiskajiem vicečempioniem Šiciem kritiens Pasau...
Pēcolimpiskā sezona Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļniekiem pagaidām neizvēršas īpaši veiksmīgi.

Pirmajā posmā Maija Tīruma uzrādīja septīto ātrāko rezultātu starp sievietēm, otrajā Inārs Kivlenieks bija astotais desmit komandu konkurencē, bet Šici finišu nesasniedza. Dienu iepriekš Šici divnieku sacensībās ieņēma desmito vietu, zaudējot pat Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa ekipāžai, jo Andris Šics startēja ar temperatūru. Tomēr startam stafetē tāpat tika iekļauti tieši Vankūveras olimpisko spēļu medaļnieki.

Stafetes sacensībās uzvarēja Vācijas komanda, kas par 0,208 sekundēm apsteidza Austriju, bet trešajā vietā palika Itālija.

Sieviešu sacensībās trešdien Elīza Tīruma ieņēma 20. vietu, bet viņas vecākā māsa Maija Tīruma piedzīvoja kritienu. Tikmēr divnieku konkurencē Gudramovičs un Kalniņš izcīnīja devīto vietu, Šici palika vienu pozīciju zemāk, bet Andrejs Bērze un Uldis Logins ieņēma 19.vietu 20 ekipāžu konkurencē. Savukārt vīriešu sacensībās ceturtdien Kivlenieks ieņēma 15. vietu.

Kamaniņu sporta stafetes sacensības pretendē uz iekļūšanu 2014.gada Soču olimpisko spēļu programmā.

Pasaules kausa izcīņā šosezon tiks aizvadīti deviņi posmi, no kuriem pēdējais 19. un 20. februārī risināsies Siguldā. Savukārt pasaules čempionāts 29. un 30. janvārī risināsies Itālijā, Čezānā. Šīs divas sacensības apmeklēs arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge, kurš vienpersoniski varēs izlemt par kamaniņu sporta stafetes iekļaušanu Soču programmā.