Haraldam Silovam 4. vieta Eiropas čempionātā šorttrekā

Latvijas sportists Haralds Silovs piektdien izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā šorttrekā 1500 metru distancē.

Haraldam Silovam 4. vieta Eiropas čempionātā šortt...

Haraldam Silovam ceturtā vieta Eiropas čempionātā ir jāuzskata par neveiksmi, jo slidojuma gaita liecināja, ka latvietis tiks pie medaļām

Par Eiropas čempionu kļuva francūzis Tibu Fokonē, kuram sekoja Nīderlandes sportists Šinkijs Knēgs un krievs Ruslans Zaharovs.

Tikmēr vēl viens Latvijas sportists Jēkabs Saulītis pārvarēja ceturtdaļfinālu, bet pusfinālā savā skrējienā palika ceturtajā pozīcijā, kas distances noslēgumā viņam deva desmito vietu.

Savukārt sieviešu sacensībās Evita Krievāne, kura ar šorttreku tagad nodarbojas amatieru līmenī, savā ceturtdaļfināla skrējienā ieņēma ceturto vietu un noslēgumā palika 22.pozīcijā.

Eiropas čempionāts sestdien turpināsies ar 500 metru distanci, bet svētdien sportisti sacentīsies 1000 metru slidojumos. Pēc tā labākie astoņi sportisti pēc punktu skaita gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē sacensības turpinās 3000 metru superfinālā, kas, summējot visus punktus, ļaus noteikt uzvarētāju absolūtajā vērtējumā.

Par katru individuālo distanci Eiropas čempionātā tiek izcīnīti mazo medaļu komplekti, bet par kopvērtējumu tiek piešķirtas lielās Eiropas čempionāta medaļas. 3000 metru distancē šīs godalgas gan netiek dotas, jo tā ir papildu distance kopvērtējumam tikai astoņiem labākajiem atlētiem.