Sieviešu hokeja izlase pasaules čempionātu Ventspilī sāk ar uzvaru pēcspēles metienos

Pasaules čempionātā hokejā sievietēm pirmās divīzijas A grupas turnīra, kas notiek Ventspilī, pirmās kārtas mačā svētdien Latvijas valstsvienība pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kazahstānu.

Sieviešu hokeja izlase pasaules čempionātu Ventspi...

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Laila Dekmeijere-Trigubova, kura realizēja lielo skaitlisko vairākumu, bet otrās trešdaļas pirmo trīs minūšu un 20 sekunžu laikā divus vārtus pēc kārtas guva Kazahstānas hokejistes, pārņemot vadību.

Rezultātu Latvijas izlase izlīdzināja otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē, kad precīza bija Ilze Bičevska. Atlikušajā spēles laikā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā Latvijas pārstāves veiksmīgi izturēja divas minūtes skaitliskajā mazākumā.

Uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienu sērijā, kurā uzvaru nesošo "bullīti" realizēja Iveta Koka.

Pārējās pirmās kārtas spēlēs svētdien Norvēģija ar 7:2 (2:1, 4:0, 1:1) uzvarēja Austriju, bet Japāna ar 4:3 (4:1, 0:2, 0:0) pārspēja Čehiju.

Pēc tam nākamajos mačos Latvija pirmdien tiksies ar Japānu, trešdien to sagaida spēkošanās ar Čehiju, piektdien paredzēts mačs ar Austriju, bet sestdien jātiekas ar Norvēģiju.

Kā ziņots, pēc treniņnometnes ārpus Latvijas izlases dalībnieču vidus startam pasaules čempionātā palikuša Ilze Krontāle, Sandra Žebere, Santa Muceniece, Ingūna Lukaševica, Kitija Voitekoviča, Ilze Velugo, Maija Zviedre un Elīna Jansone.

Pagājušā gada pasaules čempionāta pirmajā divīzijā Latvijas izlase ieņēma trešo vietu, savukārt 2010.gadā izlase turnīros nestartēja. Pirms tam 2009.gadā Itālijā tika izcīnīta pirmā vieta pasaules čempionāta otrajā divīzijā, kas tai deva tiesības startēt pirmajā divīzijā.

Ventspilī norisinās pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupas spēles. Divas spēcīgākās turnīra komandas iekļūs augstākajā divīzijā, bet vājākā pēc gada spēlēs pirmās divīzijas B grupā.

Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā:

vārtsardzes - Lolita Andriševska ("Langenthal", Šveice), Evija Tētiņa ("Laima");

aizsardzes - Olita Liepiņa, Aija Apsīte, Ilze Kronberga (visas - "Laima"), Eva Dinsberga ("Zemgale"), Žanete Vasiļevska ("Sāga"), Laura Aldiņa ("Vita Hasten", Zviedrija), Sarma Pone ("Mileniyum Paten", ASV);

uzbrucējas - Laila Dekmeijere-Trigubova, Ieva Pētersone (abas - "Panteras", Baltkrievija), Sindija Agare, Karīna Saidova, Lelde Hartmane, Baiba Kurme, Ivita Krūmiņa, Zane Apse, Inese Geca-Miljone, Sintija Greiere (visas - "Laima"), Māra Trēziņa ("Sāga"), Ilze Bičevska ("Herning", Dānija), Iveta Koka ("Langenthal").