Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Oficiāli atklāj Latvijas čempionātu šahā

Sports
2012. gada 29. aprīlī 09:14 2012. gada 29. aprīlī 09:14
Šodien oficiāli tiek atklāts Latvijas šaha čempionāts, kurā starp 60 dalībniekiem tiks noskaidroti Latvijas spēcīgākie šahisti un Latvijas komandu dalībnieki šī gada pasaules šaha Olimpiādē Turcijā

Latvijas šaha čempionāta oficiālā atklāšanas ceremonija notiks plkst.17 Rīgā, Mihaila Tāla šaha klubā, Vaļņu ielā 9, trešajā stāvā.

"Latvijas šaha čempionāts ir ne tikai lielākais valsts šaha notikums, bet vienlaikus arī viens solis uz priekšu, jo čempionātā tiks noskaidroti tie šahisti, kas aizstāvēs Latvijas godu pasaules šaha Olimpiādē. Man ir prieks, ka pēdēja gada laikā ir izdevies būtiski atjaunot šaha kā sporta veida prestižu, kur neatsveramu ieguvumu devis lielmeistars Alekseja Širovs, atgriežoties spēlēt zem Latvijas karogā, kā arī mūsu pagājušajā gadā atjaunotā Latvijas dalība Eiropas komandu čempionātā un plānotā dalība pasaules šaha Olimpiādē. Tieši šie fakti ir milzīga motivācija šahistiem piedalīties un atkal justies kā atzītiem sportistiem, to apliecina arī šī gada lielā dalībnieku atsaucība reģionos," citēts Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents Pēteris Šmidre.

LŠF rīkotais Latvijas šaha čempionāts, kas norisināsies no 29.aprīļa līdz 5.maijam, ir nozīmīgākais valsts mēroga turnīrs Latvijas šaha dzīvē.

Čempionāta finālā piedalās Latvijas sieviešu un vīriešu šaha elite. Šī gada čempionāts uz iepriekšējo gadu čempionātu fonu izceļas ar pilnveidotu izspēles sistēmu, kas iekļauj ceturtdaļfinālu, pusfinālu un reģionālās atlases turnīrus (Kurzeme, Vidzeme, Zemgale, Latgale).

Šī gada vīriešu čempionātā piedalīsies Latviju pārstāvoši lielmeistari un starptautiskie meistari, Latvijas 2011.gada čempionāta pirmo desmit vietu ieguvēji, Latvijas 2012.gada vīriešu čempionāta pusfināla pirmo desmit vietu ieguvēji, Latvijas 2012.gada U-18 zēnu čempionāta pirmo divu vietu ieguvēji, Latvijas 2012.gada U-16 zēnu čempionāta pirmās vietas ieguvējs, Latvijas 2012.gada senioru čempionāta pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī pirmo trīs vietu ieguvēji reģionu atlases turnīros.

Latviešu sieviešu čempionātā piedalīties Latviju pārstāvošas šahistes ar vismaz pirmo sporta klasi.

Latvijas olimpiskajā izlases sastāvā tiks iekļauts labākā rezultāta īpašnieks attiecīgajā (vīriešu vai sieviešu) 2012.gada Latvijas šaha čempionātā.

Šahistu gaitām čempionāta finālā varēs sekot līdzi tiešraidē internetā LŠF mājaslapā.

 LETA

Citi šobrīd lasa

Atklāta intervija ar Akvelīnu Līvmani: "Man visas dienas ir laimīgās dienas!" 30
FOTO: britu karaliskā ģimene karalienes Elizabetes dzimšanas dienā apmeklē Lieldienu dievkalpojumu 15
Provizoriskie rezultāti: Ukrainas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Zelenskis 289
Pievienot komentāru

Принца Гарри и герцогиню Меган после рождения первенца на несколько лет отправят в Африку

Подробности жутких взрывов на Шри-Ланке: 207 погибших, более 520 пострадавших