2012. gada 7. maijs, 23:42

Zviedrijas hokeja izlase uzvar Dāniju

Labi nospēlējot tikai pirmās 30 minūtes, Zviedrijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar 6:4 (4:1, 2:1, 0:2) tomēr noturēja panākumu pār Dāniju.

Šo maču Zviedrijas izlase sāka ļoti pārliecinoši un līdz 12.minūtei panāca jau 4:0, kad pa diviem vārtiem bija guvuši Luī Ēriksons un Viktors Stolberjs. Vienā brīdī metienu attiecība bija 18:1 mājinieku labā, tomēr pirmās trešdaļas priekšpēdējā minūtē Dānijas hokejistam Niklasam Hārdam izdevās vienus vārtus atgūt.

Otrajā trešdaļā laukumā turpinājās graujošs zviedru pārsvars - 43.sekundē Dāniels Alfredsons panāca 5:1, bet vēl pāris minūšu vēlāk pēc Jūnass Brodins panāca arī 6:1. Kaut Zviedrijas pārsvars saglabājās liels, otrās trešdaļas beigās Hārdam izdevās gūt otros vārtus mačā un nedaudz samazināt rezultātu.

Tomēr trešajā spēles daļā spēles ritējums pēkšņi mainījās un Dānija pārņēma iniciatīvu, atgūstot vēl divus vārtus, kad precīzi meta Larss Ellers un Mortens Grēns. Pēdējās minūtēs dāņiem piederēja iespaidīgs pārsvars, tomēr vēl vairāk samazināt pārsvaru tai neizdevās.

Ja pirmajās divās trešdaļās Zviedrijas pārsvars metienu attiecībā bija 37:10, pēdējās 20 minūtēs dāņi bija pārāki ar 8:5.

Kā ziņots, vēl vienā Stokholmas apakšgrupas mačā pirmdien pagājušā gada bronzas medaļas ieguvēja Čehija ar 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) tikai pēcspēles metienu sērijā pieveica Norvēģiju.

Šajā mačā rezultātu 12.minūtē atklāja norvēģis Matiss Olimbs, realizējot divu vīru pārsvaru laukumā, tomēr 17.minūtē Alešam Hemskijam ātrajā uzbrukumā izdevās panākt izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas sākumā Norvēģijas izlasi vēlreiz vadībā izlīdzināja Lāšs Ēriks Spetss, tomēr 38.minūtē Davids Krejči pēc sekmīgas individuālās darbības panāca 2:2.

48.minūtē jau pirmoreiz čehus vadībā izvirzīja Mihals Frolīks, tomēr trīs minūtes vēlāk izlīdzinājumu pagājušā gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla dalībniekiem panāca Jūnass Holess.

Līdz ar to nācās spēlēt papildlaiku, bet arī tajā rezultāts nemainījās un pirmoreiz šajā mačā tika aizvadīti pēcspēles metieni, kuros vienīgo precīzo metienu jau pirmajā raidījumā izpildīja Hemskijs un čehi tika pie panākuma.

Šīs grupas kopvērtējumā tagad deviņi punkti ir Zviedrijai, tai ar sešiem punktiem seko Krievija, pieci punkti ir Čehijas kontā, bet pa trim punktiem izcīnījušas Vācija, Čehija un Latvija. Pie diviem punktiem tikusi Itālija, savukārt pa punktam tagad ir Dānijai un Norvēģijai.

Kā ziņots, Latvijas izlase nākamo maču aizvadīs otrdien plkst.17.15, kad samēros spēkus ar Itāliju.

Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.

Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-8.vietu, čempionāts būs noslēdzies, turklāt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.