"Liepājas metalurgs" viesos gūst divus vārtus UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā
2012. gada 5. jūlijs, 23:44

Latvijas futbola klubs "Liepājas metalurgs" UEFA Eiropas līgas turnīra pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:0 (1:0) izbraukumā uzvarēja Sanmarīno komandu Montedžardīno "La Fiorita".

Rezultātu spēles 40.minūtē atklāja lietuviešu pussargs Rītis Leļūga, kurš Liepājas klubam pievienojās tikai šonedēļ, bet jau pašā mača izskaņā Genādijs Soloņicins dubultoja viesu pārsvaru.

"Liepājas metalurga" futbolistiem gandrīz visu spēli bija ievērojams pārsvars, ko arī izdevās pārvērst divos gūtajos vārtos. Līdz ar šo panākumu Latvijas klubs spēra platu soli pretī iekļūšanai nākamajā kārtā.

Atbildes mačs notiks pēc nedēļas Liepājā. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas izcīnīs uzvaru divu spēļu summā.

Ja "Liepājas metalurga" komandai izdosies iekļūt otrajā kvalifikācijas kārtā, tad tajā pretiniekos būs Polijas klubs Varšavas "Legia".

Ceturtdien kvalifikācijas pirmās kārtas pirmo spēli aizvadīja arī cita Latvijas komanda Daugavpils "Daugava", kas izbraukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Latvijas vārtsarga Pāvela Davidova pārstāvēto Lietuvas vienību Mariampoles "Sūduva".

Vienīgos vārtus cīņas 87.minūtē guva Andrejs Kovaļovs.

Spēles pirmajā puslaikā īpaši liels pārsvars laukumā piederēja "Sūduva" vienībai. Arī otrajā puslaikā pārsvars bija mājiniekiem, bet "Daugava" pretuzbrukumā izmantoja vienu no retajām iespējām un tika pie uzvaras.

Savukārt Davidovs mājinieku vārtos aizvadīja visas 90 minūtes.

Atbildes mačs notiks pēc nedēļas Daugavpilī.

Ja Daugavpils klubam izdosies iekļūt otrajā kvalifikācijas kārtā, tad tajā pretiniekos būs Serbijas komanda Novisadas "Vojvodina".

Kā ziņots, Liepājas un Daugavpils klubi Latvijas virslīgas čempionātu pagājušajā sezonā noslēdza attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Tikmēr "La Fiorita" futbolisti triumfēja vietējā kausa izcīņas turnīrā, bet "Sūduva" Lietuvas čempionātu noslēdza kopvērtējuma trešajā vietā.

Savukārt pagājušās sezonas Latvijas kausa ieguvēji "Skonto" Eiropas līgas turnīrā iesaistīsies no otrās kvalifikācijas kārtas, kurā spēkosies ar Horvātijas komandu Splitas "Hajduk".

Otrās kvalifikācijas kārtas cīņas tiks izspēlētas 19. un 26.jūlijā. Trešajā kārtā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Turnīra trešās kvalifikācijas kārtas uzvarētāji iekļūs "play-off" kārtā, kuras spēcīgākās vienības nodrošinās sev vietu Eiropas līgas grupu turnīrā.