Citi sporta veidi

Ķīna kritizē mediju raidīto saturu par valsts olimpiešiem

Jauns.lv

Ķīnas olimpiskās delegācijas vadītājs Pens Liu izteicis aizrādījumu medijiem, kuri raisījuši spekulācijas par 16 gadīgās peldētājas Šiveņas Je izcilo sniegumu Londonas Olimpiādē, netieši norādot, ka viņa, iespējams, lietojusi aizliegtos preparātus.

Ķīna kritizē mediju raidīto saturu par valsts olim...

Kā ziņots, Je olimpiskajās spēlēs izdevās triumfēt 200 un 400 metru kompleksajā peldējumā, garākajā distancē labojot pasaules rekordu par 1,02 sekundēm.

Mediji apšauba, ka jaunajai sportistei tādu sniegumu izdevies parādīt godīgā veidā. Je 400 metru peldējuma pēdējo posmu veica ātrāk par uzvarētāju vīriešu fināla peldējumā Raienu Lohti no ASV. Peldēšanas treneri un eksperti šos rezultātus nodēvējuši par "neiespējamiem".

Pati sportiste runas par aizliegtajiem preparātiem noraida.

"Man nav nekādu problēmu ar dopingu," uzsvēra Je. "Ķīnas komandai šajā jautājumā ir stingri nosacījumi, kurus es ievēroju."

Arī Lu norāda, ka Ķīna ir darījusi visu, kas tās spēkos, lai uzlabotu valsts sportistu slavu, kura tika aptraipīta pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigās, kad atklājās, ka liela daļa izcilu Ķīnas atlētu lietojuši aizliegtās vielas.

"Aizspriedumos, minējumos un baumās pie dopinga lietošanu vainoti Ķīnas sportisti, bet medijiem vajadzētu vainot pašiem sevi, jo viņiem jābūt tiem, kuri atlasa patieso informāciju un respektē atlētu reputāciju," norādīja Liu. "Cilvēki domā, ka Ķīna izcīna tik daudz zelta medaļas tikai dopinga dēļ, bet es varu apliecināt, ka tas ir smaga darba rezultāts."

Londonas olimpiskajās peldēšanas distancēs Ķīna ieguva piecas zelta medaļas, tomēr medaļu kopvērtējuma tabulā tā ierindojās otrajā vietā aiz ASV, kas nozīmē, ka Ķīnai nav izdevies atkārtot 2008.gada Pekinas Olimpiādes rezultātu un triumfēt iegūto godalgu kopsummā.

Arī šajā Olimpiādē Ķīna neiztika bez skandāliem - divas ķīnietes, kuras bija galvenās pretendentes uz uzvaru badmintona turnīrā, par apzinātiem zaudējumiem sacensību pirmajā kārtā tika diskvalificētas. Liu uzskata, ka Ķīna ir spējusi parādīt savu olimpisko garu arī pēc šī starpgadījuma, par ko abu sportistu treneris jau izteicis publisku atvainošanos, turklāt badmintonistes par incidentu saņēmušas brīdinājumu.

Tāpat Liu uzteica valsts atlētus, kuriem izdevās izcīnīt 38 zelta medaļas.

"Sportisti ievēroja noteikumus, cienīja līdzjutējus un tiesnešus," uzsvēra Liu. "Viņi ir no civilizētas valsts."

Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportistu sadalīja 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

LETA

Tēmas