Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem soda mērus noteiks Sporta Arbitrāžas tiesa
Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomas Bahs sarunājas ar (SOK) locekli Kuvaju Šeiku Ahmedu.
Citi sporta veidi

Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem soda mērus noteiks Sporta Arbitrāžas tiesa

Jauns.lv

Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem soda mērus noteiks Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS), nevis sporta veidu starptautiskās federācijas, kā bija līdz šim.

Turpmāk dopinga lietošanā pieķertajiem sportistiem...

Sestdien Lozannā notika Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) samits, kurā galvenais temats bija cīņa pret dopinga lietotājiem.

Samitā, kurā piedalījās SOK vadošās amatpersonas, kā arī citu lielāko sporta organizāciju vadoņi, nolemts kardināli mainīt aizliegto vielu lietošanā pieķerto sportistu sodīšanas sistēmu.

Līdz šim soda sankcijas noteica starptautiskās federācijas, bet tagad šis uzdevums būs neitrālās CAS pārziņā. Pašlaik CAS pieņēma lēmumus, kad sportisti pēc soda sankciju saņemšanas vērsās arbitrāžas tiesā ar apelāciju.

Tāpat samitā nolemts, ka turpmāk dopinga pārbaudes tiks veiktas neatkarīgi no sporta organizācijām (federācijām), kuras līdz šim pašas varēja organizēt un veikt pārbaudes.

Samitā arī pieņemts lēmums, ka Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) izveidos jaunu struktūru, kas veiks dopinga pārbaudes. Šī struktūra, kura pārbaudīs sportistus, darbosies WADA ietvaros, kas ļaus antidopinga sistēmai kļūt neatkarīgai no sporta organizācijām.

SOK samits cīņai pret dopingu tika sasaukts pēc tam, kad pasaulē pamatīgu ažiotāžu izsauca WADA neatkarīgās komisijas ziņojums par valsts atbalstīto dopinga sistēmu Krievijā.

WADA pēc tā dēvētā Ričarda Maklarena ziņojuma, aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tomēr Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šo aicinājumu neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC), tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA