2013. gada 9. janvāris, 20:51

Strēlniekam 11 punkti; "Spartak" ar neveiksmi sāk Eiropas kausa otro posmu

11 punktus Eiropas kausa turnīra otrā posma - "Top16" sacensību - pirmajā mačā trešdien guva latvietis Jānis Strēlnieks, tomēr viņa pārstāvētā Krievijas komanda Sanktpēterburgas "Spartak" ar 70:84 (10:26, 23:18, 19:18, 18:22) piekāpās citai šīs valsts vienībai Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ".

Strēlnieks šoreiz nospēlēja 32 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no četriem izpildītajiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un divus no trijiem soda metieniem.

Vēl saspēles vadītājs tika pie četrām rezultatīvām piespēlēm un divām kļūdām, cīņu noslēdzot ar astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem ar 21 gūto punktu palīdzēja Deriks Brauns, bet "Spartak" vienībā par Strēlnieku rezultatīvāk nospēlēja 20 punktus guvušais un deviņas atlēkušās bumbas izcīnījušais grieķis Luks Mavrokefalidis, kā arī Zeks Raits, kurš izcēlās ar 16 punktiem.

Abas komandas spēlē K apakšgrupā, kurā vēl vienā pirmās kārtas mačā Polijas komanda Zelona Guras "Stelmet" ar 76:67 (15:17, 17:22, 25:18, 19:10) savā laukumā pieveica Seviljas "Cajasol" no Spānijas, kuras pieteikumā uz turnīru ir arī latvietis Kristaps Porziņģis.

Tomēr Porziņģa atkal nebija komandas pieteikumā.

Uzvaru trešdien izcīnīja Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Ukrainas komanda Kijevas "Budiveļņik", kas ar 76:69 (12:15, 19:24, 26:15, 19:15) savā laukumā pārspēja "Banvit" basketbolistus no Turcijas.

Šīs vienības spēlē I apakšgrupā, kurā arī spēkojas arī Ļubercu "Triumf" komanda no Krievijas un Melnkalnes klubs Podgoricas "Budučnost Voli".

Kā ziņots, J apakšgrupā spēlē arī Latvijas čempionvienība "VEF Rīga", kas pirmās kārtas mačā otrdien ar 82:86 cienīgā cīņā izbraukumā piekāpās spēcīgajai Spānijas vienībai "Valencia Basket".

Katras apakšgrupas komandas savstarpēji aizvadīs divu apļu turnīru, bet pēc tam pirmo divu vietu ieguvējas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājs tiks noskaidrots divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena spēle.