Arī Latvijas U-18 basketbolisti turpina uzvarēt Eiropas čempionātā
Kristaps Porziņgis mačā guva 10 punktus.
2013. gada 22. jūlijs, 20:39

Latvijas U-18 izlases basketbolisti pirmdien Liepājā Eiropas čempionāta (EČ) otrās grupas kārtas pirmajā spēlē ar 72:65 uzvarēja Horvātijas vienaudžus, informēja organizatori.

Uzvarētājiem 15 punktus guva Kristaps Gludītis. Pa desmit punktiem sakrāja Dāvis Geks, Rihards Loomažs un Kristaps Porziņģis, kurš izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Horvātiem rezultatīvākais ar 14 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Karlo Zgaņecs.

Lai gan spēles sākumā ar 9:0 vadībā izvirzījās horvāti, turnīra rīkotājiem izdevās lauzt spēles gaitu, bet otrajā puslaikā pilnībā pārņemot iniciatīvu iegūt vadību pat ar 17 punktu pārsvaru.

Latvijas komandai šī bija otrā uzvara trīs spēlēs F grupas ieskaitē. Vairums pretinieku komandas spēlētāju Horvātijas U-16 izlases rindās pirms diviem gadiem kļuva par Eiropas čempioniem šajā vecuma grupā

Otro grupu kārtu Latvijas izlase sāka ņemot no pirmās grupu kārtas līdzi uzvaru pār Spāniju un zaudējumu Itālijai. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā otrdien Latvijai jāspēlē ar D grupas uzvarētāju Turciju, bet trešdien pret Angliju, kas savā grupā ieguva 3.vietu.

Dienas pirmajā spēlē F grupā Turcija ar 75:68 uzvarēja Itāliju un ar trim uzvarām trīs spēlēs ieņem pirmo vietu grupā. Spānija un Anglija tiksies vakara vēlajā spēlē..

EČ priekšsacīkšu grupu spēles notiek Liepājā un Ventspilī, bet vēlāk izslēgšanas kārtas spēles tiks aizvadītas "Arēnā Rīga" un Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.