Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: kādas šogad izskatās galvenās svētku egles Rīgā, Viļņā, Tallinā
Baltijas valstu galvaspilsētu centrālās egles (no kreisās) - Rīgā, Tallinā un Viļņā. (Foto: Ieva Leiniša/LETA, Scanpix, Vida Press)

FOTO: kādas šogad izskatās galvenās svētku egles Rīgā, Viļņā, Tallinā 2

Skaistums
2019. gada 5. decembrī 06:31 2019. gada 5. decembrī 06:31
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Baltijas valstu galvaspilsētu centrālajos laukumos – Tallinas Rātslaukumā, Viļņas Katedrāles laukumā un Rīgas Doma laukumā - uzstādītas galvenās svētku egles. Ja Lietuvas galvenā egle ir īsts māksliniecisks meistardarbs – 27 metrus augsta un 50 metrus instalācija „Laiks”, tad Tallinas un Rīgas egles ir vairāk tradicionālas: Tallinas zaļo meža skaistuli rotā lampiņu virtenes un tematiski svētku rotājumi, bet Rīgas egli krāšņo puzuri un gailis tās smailē. Tām apkārt, protams, norit tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi.

Viskrāšņāk no šīm trijām eglēm izceļas Viļņas galvenā rota. Tas ir oriģināls meistardarbs, nevis parasta eglīte. Instalācijai dots nosaukums „Laiks”. Egle ir 27 metrus augsta, 50 metru plata, un sastāv no dažādiem pulksteņu mehānismiem, kas visi arī darbojas. Egle „Laiks” Lietuvas nodokļu maksātājiem izmaksājusi 300 000 eiro, taču zīmīgi, ka Lietuvas medijos komentāru sadaļās nav lasāmi īgni un nicinoši komentāri par izšķērdību. Šī gada centrālo egli veidojis tas pats mākslinieks, kas to darīja arī pērn, un pērn Lietuvas egle oficiāli tika atzīta par visskaistāko visā Eiropā.

Eglīte pie Viļņas katedrāles, atgādina dāmas figūriņu no šaha 14.-15. gadsimtā, kuru arheologi atrada 2007. gadā. Pati eglīte rotāta ar interesantu rakstu, kā arī izgreznota ar vareni daudz lampiņām, kuru virtenes sniedzas no eglītes galotnes. 27 metrus garā metāla konstrukcija, kurai ir apmēram seši tūkstoši zaru, ir īpaši izstrādāta, lai kalpotu gadiem, turklāt arī egļu zari iegūti no kokiem meža apkopes laikā. Respektīvi, ne koki, ne zari netika nocirsti tikai tādēļ, lai būtu skaista Ziemassvētku rota.

Savukārt Tallinas un Rīgas egles ir tradicionālākas un tās nav izsmalcinātas ar īpašām instalācijām. Igaunijas galvaspilsētā zaļā rota iemirdzējās jau 15. novembrī un tā ir izaugusi Tallinā – Hābersti rajonā. Tallinas zaļo meža skaistuli rotā lampiņu virtenes un tematiski svētku rotājumi, ļaujot šo Ziemassvētku simbolu pamanīt jau no attāluma.

Toties Rīgas apmēram 15 metrus augsto egli Rīgas mērs Oļegs Burovs jau tradicionāli izvēlējās Tīreļu mežniecībā, un tās piederību Latvijas galvaspilsētai raksturo tās galotnē sēdošais gaiļa rotājums.

Saistītās ziņas

Ar izstādi, uzvedumu un egles iedegšanu Rātslaukumā sāksies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”
Rīgā iedegs svētku egli un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi
Tukumam prāva iepirkuma ietvaros piegādā pagalam neglītu centrālo egli 3

Citi šobrīd lasa

Vēstniecība par Rumpānes situāciju: tuviniekiem jāsaprot, ka viņa izdarījusi krimināli sodāmu pārkāpumu 37
Hercogiene Ketrīna un Viljams sniedz oficiālu paziņojumu par princi Hariju 2
Stukāns par problēmām sistēmā: 10 jaunas meitenes bez pieredzes spiestas izmeklēt miljonu un miljardu eiro lietas 2
Skatīt visus komentārus

«Меган - властная, а Гарри зажат»: герцогиня случайно выдала слабые стороны мужа

Первый комментарий семьи: как умерла дочь звезды "Место встречи изменить нельзя"