Par īstu sensāciju kļūst mīlīga pandu kafejnīca - tomēr patiesība par to izrādās skumja
foto: AFP/Scanpix

Par īstu sensāciju kļūst mīlīga pandu kafejnīca - tomēr patiesība par to izrādās skumja

Jauns.lv

Visā pasaulē strauji populāras kļūst dzīvnieku kafejnīcas. Tajās četrkājaino mīluļu fani var ieturēt maltīti kopā ar kaķiem, suņiem vai citiem dzīvnieciņiem. Taču jaunā "pandu" kafejnīca, kas atvērta Ķīnas dienvidrietumu pilsētā Čengdu, ne vien pārsteidz, bet arī raisa nemieru un liek uzdot daudz jautājumu.

Kā vēstī "Chengdu Economic Daily", nesen atvērtā kafejnīca gluži kā mājas šķiet sešiem lielās pandas mazuļiem. Taču, ieskatoties vērīgāk, redzams, ka tie patiesībā ir melni baltā krāsā nokrāsoti čau-čau šķirnes kucēni.

foto: REUTERS/SCANPIX

Kafejnīcas izveidotājs Lu Junings stāsta, ka viņš kopā ar saviem biznesa partneriem šai ēstuvei vēlējies piešķirt īpašu šarmu. Šī doma viņiem radusies, noskatoties kādu filmu. Tad arī sākuši iedzīvināt šo ideju.

foto: AFP/Scanpix

Lu Junings neslēpj - pēdējā laikā saradies daudz dažādu kaķu, suņu, lācēnu, alpaku, pīļu un citu dzīvnieku un putnu kafejnīcu. Viņš uzskata - šāda pieeja nav nekas radošs. "Mēs vēlējāmies ko jaunu," atzīst 21 gadu vecais uzņēmējs.

Un šī stratēģija ir attaisnojusies - pēc tam kad publiskotas mīlīgo nokrāsoto pandu-suņu fotogrāfijas, apmeklētāju skaits kafejnīcā palielinājies līdz 70-80 dienā.

foto: AFP/Scanpix

Tomēr ne visi ir sajūsmā par šādu biznesa modeli. Uzmanību tam pievērsusi arī pasaulē lielākā dzīvnieku aizstāvības organizācija PETA, kura cīnās par ētisku attieksmi pret dzīvniekiem.

Ir labāki veidi, kā priecāties par pandām - nevis šim mērķim izmantot ķīmiskām krāsām noklātus suņus, vēstī PETA. Čau-čau suņuku apsmidzināšana ar krāsu rada viņiem stresu, kā arī var izraisīt alerģisku reakciju ādai, acīm un degunam.

foto: AFP/Scanpix

PETA aicina tūristus un vietējos iedzīvotājus turēties tālāk no vietām, kur naudas un sociālo tīklu uzmanības dēļ tiek izmantoti dzīvnieki.

21 gadu vecais uzņēmējs Lu Junings gan apgalvo, ka izmanto no Japānas importētas krāsas un algo īpašus speciālistus. Turklāt katra suņa pārkrāsošana maksājusi 211 ASV dolāru. "Mēs izmantojam importētu krāsu, kura nekaitē dzīvniekiem. Jūs redzat, ka suņu kažokus krāsojam no vidusdaļas, nevis tuvu ādai," viņš saka.

foto: REUTERS/SCANPIX

Lu kafejnīca tāpat arī piedāvā dzīvnieku mazgāšanas, krāsošanas un suņu viesnīcas pakalpojumus. Tiesa, apmeklētāji labprātāk fotografējas ar nokrāsotiem čau-čau šķirnes suņukiem, nevis krāso savus mīluļus. Arī sociālajos tīklos šī kafejnīca, kas pelna naudu ar suņu krāsošanu, saņēmusi plašu kritiku.

No sajūsmas līdz kritikai: ieskats kafejnīcā Ķīnā, kurā aicina samīļot pandas

Tēmas