16 psiholoģiski triki, kuri tev noderēs, sarunājoties ar cilvēkiem
Iežēlināt priekšnieka sirdi, piespiest biznesa partnerus pieņemt tev labvēlīgu lēmumu un pat piesaistīt tev simpātiska cilvēka uzmanību tev var palīdzēt vienkārši psiholoģiski triki. Tos piedāvā psychologies.ru.
1. Iepazīstoties pievērs uzmanību sarunu biedra acu krāsai. Šī informācija nav nozīmīga, tomēr tas palīdz panākt optimālo acu kontaktu, kas tavam sarunu biedram signalizē, ka esi draudzīgs un pārliecināts par sevi.
2. Cilvēki vislabāk atceras to, kas noticis dienas sākumā un beigās, savukārt pārējās lietas atceras blāvi. Tāpēc, plānojot laiku randiņam vai darba sarunām, centies būt vai nu pirmais, vai arī pēdējais kandidātu sarakstā.
3. Pēdu stāvoklis sarunu laikā var atklāt to, ko ļaudis domā patiesībā, taču cenšas noslēpt. Piemēram, ja tu pieej pie diviem pazīstamiem cilvēkiem, viņi pagriežas pret tevi ar visu ķermeni, bet pēdas paliek esošajā pozīcijā, tas nozīmē, ka viņi nav pretimnākoši un nav noskaņoti ar tevi sarunāties. Tas pats sakāms par situāciju, ja tu runājies ar kādu, taču viņa apavu purngali nav pagriezi pret tevi. Tas nozīmē, ka šis cilvēks gribētu pēc iespējas ātrāk "tīties" prom no tevis.
4. Kad cilvēku grupa smejas, ikviens instinktīvi skatās uz to cilvēku, kurš ir viņam vissimpātiskākais. Starp citu, šis ir lielisks veids, kā saprast, kurus no šiem ļaudīm saista dienesta romāns.
5. Ja vēlies saņemt godīgu atbildi uz jautājumu, bet sarunu biedrs minstinās, ieturi pauzi - tā, kā to mēdz darīt psihoterapeiti. Mazliet paklusē, taču nenovērs skatienu un turpini uzturēt acu kontaktu ar sarunbiedru. Parasti oponentam šādā brīdī kļūst neomulīgi, un viņš cenšas pēc iespējas ātrāk izbeigt ieilgušo klusumu.
6. Ja jūti, ka sapulcē priekšnieks gatavojas tev teikt kaut ko nepatīkamu, apsēdies viņam blakus, tajā pašā galda pusē. Jūsu tuvums samazinās viņa agresiju, un, ļoti iespējams, tev izdosies tikt cauri sveikā.
7. Ja lūdz cilvēkam kādu nelielu pakalpojumu, viņi sāk pret tevi just simpātijas. Tāds ir psiholoģiskais mehānisms: mēs visaugstāk vērtējam tos, kam vismaz reizi esam palīdzējuši, par kuriem esam parūpējušies.
8. Ja esi ar kādu cilvēku iepazinies, pacenties atcerēties viņa vārdu. Un sarunājoties laiku pa laikam uzrunā viņu vārdā. Šādi cilvēks automātiski sāks just lielākas simpātijas pret tevi.
9. Ja tu atkārto sava sarunu biedra žestus, viņš sāk tev vairāk uzticēties. Taču galvenais - nepārcenties.
10. Spraucoties cauri pūlim, centies skatīties uz brīvajām ejām, nevis uz pašiem cilvēkiem. Tieši šāda metode liks cilvēkiem pašķirties, lai atbrīvotu tev ceļu.
11. Tikšanās ar adrenalīna piešprici - piemēram, braukšana pa amerikāņu kalniņiem, šausmu filmas noskatīšanās vai lēkšana ar izpletni - smadzenēs stimulē emociju centrus un satuvina tevi ar partneri.
12. Centies nesākt teikumu ar vārdiem "Es domāju", "Man šķiet". Tas tāpat ir skaidrs, taču, ja tu to bieži atkārtosi, šis apstāklis par demonstrēt tavu pašpārliecinātības trūkumu.
13. Labākais veids, kā mācīties - ir mācīt citus. Ja esi uzzinājies vai iemācījies kaut ko jaunu, pacenties ar šīm prasmēm padalīties ar citiem.
14. Cilvēkiem ir svarīgi, ko viņi paši par sevi domā. Neuzkrītoši mēģini noskaidrot, kāds apkārtējiem cilvēkiem ir viedoklis par sevi.
15. Ja strādā pakalpojumu sfērā un tavs darbs ir apkalpot klientus, sev aiz muguras noliec spoguli. Tas ļaus cilvēkiem, stāvot rindā, mazāk garlaikoties un "neuzvilkties".
16. Tev jāsatiekas ar cilvēku, kuram vēlies iepatikties? Tādā gadījumā pēc iespējas emocionālāk paud savu prieku par iespēju viņu redzēt. Tas arī viņam liks priecāties par tevi un šo tikšanos.