Kā pareizi izvēlēties sejas masku atbilstoši vecumam?
Līdz 30 gadu vecumam ādai papildus ir nepieciešama tikai mitrināšana.
Dzīvesstils

Kā pareizi izvēlēties sejas masku atbilstoši vecumam?

Jauns.lv

Mitrinošu, pretnovecošanas, tonizējošu vai barojošu? Sejas masku piedāvājums ir plašs, tāpēc, to izvēloties, jāraugās, lai maska atbilst ādas stāvoklim un vajadzībām.

Kā pareizi izvēlēties sejas masku atbilstoši vecum...

Divdesmit pieci gadi ir vecums, kad ādas šūnu noārdīšanās process vēl atrodas veselīgā līdzsvarā ar ādas atjaunošanos, tomēr pamazām atjaunošanās kļūst lēnāka. Tas nozīmē, ka āda pieprasa vairāk mitruma. Ir divu veidu mitrinošās maskas – vienas kavē mitruma zušanu no ādas, otras iedarbojas no ārpuses un mitrina ādas virskārtu. Vislabāk izvēlēties masku, kurā apvienotas abas šīs īpašības. Norādi par to meklē uz produkta iepakojuma. Ja tev ir problemātiska āda – pārāk taukaina, ar pumpām, tad ieteicams lietot arī attīrošās maskas, jo tās sekmē sekrēcijas dziedzeru samazināšanos.

ŅEM VĒRĀ! Mitrinošu sejas masku sastāvā bieži ir alveja – tā ir labs pretiekaisuma līdzeklis un ārstē dehidrētu ādu. Lieliski mitrinātāji, ko ražotāji izmanto arī sejas maskām, ir dažādu augļu ekstrakti, gurķa ekstrakti, kumelītes un eļļas, piemēram, olīveļļa, kokosriekstu eļļa. Savukārt vislabākā ādas attīrītāja ir klasiskā, jau kopš seniem laikiem visiem zināmā māla maska. Māli spēj piesaistīt toksīnus un brīvos radikāļus, veicina ādas apasiņošanu, tonizē un uzlabo krāsu pat nobriedušai un pelēcīgai sejas ādai.

Pēc 30 gadu sasniegšanas āda jābaro un jānodrošina ar nepieciešamajiem vitamīniem.
Pēc 30 gadu sasniegšanas āda jābaro un jānodrošina ar nepieciešamajiem vitamīniem.

Trīsdesmit gadi – tas ir vecuma posms, kad sieviete savā sejā sāk pamanīt pirmās sīkās izmaiņas, kas norāda uz novecošanos, un kopjošā kosmētika jāizvēlas tāda, kas mitrinātu ādu un atjaunotu vitamīnu līdzsvaru tajā. Bagātīgu vitamīnu kompleksu ietver barojošās maskas un arī viegla anti-age kosmētika.

Sievietei, kam ir taukaina āda, varētu rasties šaubas, vai viņai ir piemērota barojoša sejas maska, jo tā parasti tiek veidota uz eļļu bāzes. Tomēr bažām nav iemesla – sejas maska netiek likta katru dienu, tāpēc var būt taukaināka par ikdienas kopjošo kosmētiku. Turklāt ir nepareizi domāt, ka taukainu ādu vajadzētu attaukot pilnībā. To nedrīkst pārsausēt, jo, izjaucot tauku un ūdens līdzsvaru ādā, var panākt pretēju efektu – tauku dziedzeri strādās vēl intensīvāk.

ŅEM VĒRĀ! Barojošu sejas masku sastāvā parasti ir dažādas eļļas, bieži vien riekstu vai avokado, vitamīni, parasti C, E un B grupas vitamīni, augu ekstrakti, aļģes – vispopulārākā ir spirulīna, kas satur olbaltumvielas, un tās ādai ir nepieciešamas, lai tā būtu mirdzoša, stingra un elastīga. Spirulīna pat tiek saukta par dabas brīnumu, jo, pievienojot to kosmētiskā produkta sastāvam, tas tiek bagātināts ne vien ar aminoskābēm, bet arī ar vērienīgu vitamīnu, mikro un makro elementu kompleksu.

Pārkāpjot 40 gadu slieksni āda ir jāmitrina, jābaro un jāizvēlas pretnovecošanas kosmētika.
Pārkāpjot 40 gadu slieksni āda ir jāmitrina, jābaro un jāizvēlas pretnovecošanas kosmētika.

Kā atpazīt anti-age masku? Visbiežāk uz iepakojuma ir lietots vārdu savienojums anti-age vai arī intensīvas iedarbības, intensīvi mitrinoša sejas maska. Nereti tiek arī norādīts, kādam mērķim maska paredzēta. Ja pret grumbiņām, tātad tās sastāvā iekļautas aktīvās vielas, kas samazina krunciņas. Kolagēna maska vai ar liftinga efektu nodrošina ādas elastības atjaunošanos. Maska ar hialuronskābi – tās uzdevums ir bagātīgi mitrināt ādu, uzlabot tās krāsu un piešķirt tai veselīgu mirdzumu.

ŅEM VĒRĀ! Anti-age kosmētiskajos produktos tiek pievienoti dažādi pretnovecošanas komplekti – gatavas, patentētas ķīmiskās formulas, kuru mērķis ir kavēt novecošanās procesus ādā. Tiek izmantoti mitrinātāji, vitamīni un aktīvās vielas, kas pastiprināti strādā ne tikai ar ādas virskārtu, bet jau šūnu līmenī. Viena no biežāk izmantojām izejvielām ir kolagēns – mazas, elastīgas šķiedras, kas notur sejas ovālu. Svarīgi komponenti ir peptīdi un signālpeptīdi, kas remontē ādas šūnu membrānu, atjauno šūnu enerģijas rezerves, tādējādi stimulējot ādas reģenerācijas procesus, aktīvi mitrina un izlīdzina grumbas. Augu un augļu ekstrakti, eļļas palīdz ādu sadziedēt no ārpuses, kā arī piegādā tai vitamīnus. Tonizējošam efektam – proteīni un elektrolīti. Anti-age sejas maskās kā galveno izejvielu izmanto arī īpašos produktus, piemēram, dūņas, aļģes (jau pieminēto spirulīnu), dzintaru vai zeltu. Zelts ir viens no senākajiem metāliem, kas labvēlīgi iedarbojas uz ādu, stimulē, lai ādas šūnas strādātu pašas un ātrāk atjaunotos. Līdzīga iedarbība ir dzintaram, arī dūņām un aļģēm, jo daudzie antioksidanti un mikroelementi, kas ir to sastāvā, aizkavē ādas šūnu novecošanos un paaugstina šūnu dzīvotspēju.

Teksts: žurnāls OK/Foto: Shutterstock