Sejas liftings pēc 30. Lielākais skaistuma bieds - iekrituši vaigi
Bieži vien šķiet, ka lielākais skaistuma bieds ir krunciņas. Maldi! Visvairāk seju vecina noslīdējis ovāls un iekrituši vaigi. Ko darīt, lai vaigi zustu pēc iespējas vēlāk?
Kaut arī ikviena no mums noveco atšķirīgi, kā robežšķirtni, aiz kuras sākas novecošanās, speciālisti parasti min 30 gadu vecumu. Šajā vecumā ādas atjaunošanās procesi sāk palēnināties un parādās pirmās ādas novecošanās pazīmes. Tāpēc tas ir pēdējais brīdis, lai beidzot pievērstos veselīgam dzīvesveidam (ja, protams, vēl neesi to sākusi darīt), jo tieši tas visspēcīgāk iespaido ādas kvalitāti.
Uzturs
Tikpat būtisks solis, lai ādu uzturētu tonusā, ir pareizs uzturs. Ādai patīk, ja ēdam to, no kā tā sastāv. Tās struktūras pamatā ir olbaltums, tāpēc arī galvenā izejviela, lai ādas šūnas atjaunotos ātrāk, ir augstvērtīgs olbaltums – zivis, garneles un vēžveidīgie, vistas fileja vai cita liesa gaļa, olas, liesi piena produkti un rieksti. Ja atsakies no gaļas, tās vietā ēd vairāk pupiņu, zirņu un dažādu sēklu. Savukārt 20–30% no dienas kaloriju daudzuma jāsaņem no produktiem, kas satur omega-3 un omega-6 taukskābes. Tie ir labie tauki, kas palīdz ādā noturēt hidrolipīdu līdzsvaru un veido ādas dabisko aizsargslāni, pasargājot to no izžūšanas. Labos taukus iegūsi, ēdot arī avokado, lazdu riekstus, valriekstus, mandeles, linsēklas, kā arī lietojot auksti spiestu, nerafinētu olīvu vai rapšu eļļu. Neiztikt arī bez vitamīniem un mikroelementiem, kas stimulē šūnu atjaunošanās procesus ādā. Par ādas skaistumu visvairāk rūpējas antioksidanti - A un E vitamīni, no mikroelementiem – dzelzs, cinks un varš (tie veicina kolagēna sintēzi ādā). Visvairāk antioksidantu satur augu valsts produkti, tāpēc dienā apēd vismaz astoņus dažādus augļus un dārzeņus. Vēlams, svaigus, jo tajos aktīvo vielu ir vairāk. Izņēmums ir dārzeņi, kuros ir beta karotīns un likopēns, kas ir taukos šķīstoši, tāpēc tie organismā labāk uzsūksies, ja tos viegli uzkarsēs eļļā. Sasniedzot 30–35 gadu slieksni, ātrās diētas labāk ir aizmirst. Nodarbojies ar sportu, lai uzturētu sevi formā, iegūsti stabilu svaru, bet nepieļauj straujas svara svārstības. Āda nespēj skriet līdzi, kā tas, iespējams, bija 20 gados; tagad, strauji zūdot svaram, āda kļūst ļengana. Turklāt apjoms vispirms zūd no ķermeņa augšdaļas, tātad – no vaigiem. Ja nu tomēr gribas notievēt, tad diētai jābūt prātīgai un ilgstošai, nevis īsai badošanās kūrei, turklāt paralēli jāveic ķermeņa procedūras, kas uzlabo ādas tonusu. Kļūstot vecākām, samazinās to šūnu un vielu īpatsvars, kas ādā notur ūdeni, tāpēc tā ir jāmitrina – gan no ārpuses, gan iekšpuses. Tāpēc katru dienu izdzer astoņas glāzes ūdens, kam pievienota svaiga citrona vai laima šķēle.
Procedūras
Arī no ārpuses ādu nepieciešams rūpīgi un regulāri kopt. Pamatprincips: katru dienu mitrinošs sejas krēms, reizi nedēļā mitrinoša maska, reizi ceturksnī mitrinošs serums. Laba profilakse, kā uzturēt formā ādas turgoru (jeb ādas elastīgumu), ir regulārs kosmetologa apmeklējums. 25–30 gadu vecumā piemērotas ir ādu mitrinošas un mitruma regulējošas procedūras, 30–40 gados jāsāk pievērst uzmanību arī tādām procedūrām, kas samazina brīvo radikāļu kaitīgo ietekmi. Pēc 40 gadiem jāizvēlas gan ādu kopjošas, gan kosmētiskās procedūras ar inovatīvām ādu atjaunojošām tehnoloģijām – ar tām var ilgstoši saglabāt jauneklīgu izskatu. Ļoti iedarbīga profilakse, kā uzturēt sejas ādas tonusu, ir biorevitalizācija jeb injekcijas ar hialuronskābi. Injekcijas veic ar apmēram centimetra atstarpi citu aiz citas, tāpēc diezgan ilgi nākas paciest smalkas adatiņas dūrienus. Kā liecina prakse, rezultāts ir neērtību vērts – būtiski uzlabojas ādas elasticitāte un sejas ovāls. Ļoti efektīvs skaistuma dakteris ir hialuronskābes filleri. Tos visbiežāk injicē pie vaigu kaula, lai noslīdējušiem vaigiem piešķirtu apjomu, vai arī asaru rievas rajonā, lai likvidētu maisiņus zem acīm, kas rodas sejas ovāla noslīdēšanas dēļ, kā arī mutes un deguna rajonā, lai tur aizpildītu dziļās grumbas. Manipulācijai ar filleriem (latviski sakot, ar pildvielām) var piedēvēt pat otrās jaunības efektu, jo, aizpildot dziļās grumbas, iekritušos vaigus un lokus ap acīm, seja iegūst jauneklīgāku izskatu.
Stimulē asinsriti
Āda, protams, atjaunojas visu laiku, taču ar gadiem šis process notiek arvien lēnāk, tāpēc ādu vajag ik pa laikam stimulēt. Katru trešo nedēļu tai nepieciešams pīlings, masāža un ādu atjaunojoša sejas maska (ķermenim der ietīšanās procedūras). Uzliec augļskābes saturošu skrubi un ar silikona cimdiņu vai asāku dabisko sūklīti ādu pamasē, tādējādi uzlabojot asinsriti. Pēc šādas procedūras ādas šūnas strādā ātrāk un tonusu saglabā ilglaicīgi. Protams, ka asinsriti lieliski stimulē arī fiziskās aktivitātes.