Vīrs vairs nevēlas mīlēties ar mani... 4 padomi dzirkstelītes uzšķilšanai
Ikvienam no mums mēdz būt periodi, kad samazinās seksuālā aktivitāte. Pat ja blakus ir patstāvīgs partneris. Ko iesākt, ja attiecībās seksuālā dzirksts šķiet pavisam nodzisusi?
Mūsdienās par seksu runā ļoti daudz. Sieviešu žurnāli ir pilni ar stāstiem par krāpšanu un padomiem par to, kā piesaistīt partneri, apmierināt viņu neskaitāmos veidos u.t.t. Taču pamēģināsim uz šo problēmu paraudzīties reāli. Sekss – tā ir viena no mūsu organisma fizioloģiskajām vajadzībām, kuru reizi pa reizei vajag apmierināt. Taču tā nav tik būtiska vajadzība, kā pēc ēdiena, dzēriena, skābekļa vai miega. No seksa trūkuma nemirst, taču tas var izraisīt psihloģiska rakstura problēmas un ietekmēt veselību. Ja partneris ilgstoši nepievērš uzmanību, pirmais, ko mēs mēdzam darīt – kardināli mainām imidžu. Par spīti šim izplatītākajam draudzeņu padomam, tam nav lielas jēgas. Protams, uz īsu brīdi tu kļūsi cita, iespējams, pacelsi savu pašapziņu. Taču tas nenozīmē, ka kļūsi par citu cilvēku. Tas var būt īstermiņa risinājums, no kura nebūs jēgas ilgtermiņā. Otra kļūda, ko parasti pieļauj sievietes šādās situācijās – sāk izvirzīt prasības. “Tu taču esi vīrietis, tavs pienākums ir mani apmierināt seksuāli!” Jā, pienākums tas it kā būtu, taču patiesībā tā ir sievietes, ne vīrieša problēma. Kāpēc viņam jāiespringst, ja agrāk arī bez liekas piepūles viss bija kārtībā? Ne prasības, ne arī sevis izmainīšana neko būtisku šajā jomā neuzlabos. Lai atrastu risinājumu, ir jāmeklē kompromiss.
Portāls woman.ru sniedz 4 noderīgus padomus seksuālās saskaņas atjaunošanai.
Pamēģini uz situāciju palūkoties no partnera skatu punkta
Tu vēlies, lai vīrietis pilda tavas prasības, bet ko pati esi gatava dot pretim? Varbūt uzskati, ka jau tā pietiekami daudz dari jūsu attiecību labā? Iespējams, tavs partneris domā, ka tieši viņš vairāk strādā pie jūsu attiecībām, savukārt tu esi tā, kas neīsteno viņa gaidas.
Atjauno emocionālo kontaktu
Ja tu kaut ko vēlies, tā arī rīkojies. Taču nevis uzstādot ultimātus vai prasības, bet izrādot sapratni un iejūtību. Mēģini atklāti izrunāties ar partneri, palūdz viņu izteikt savu viedokli godīgi un atklāti. Pajautā, ar ko viņš nav apmierināts, ko gribētu mainīt vai uzlabot jūsu attiecībās.
Ļauj izteikties arī viņam
Ja esi uzsākusi ar partneri dialogu, tad ieklausies viņā. Ja atbilde tevi neapmierina, neapvainojies un neskandalējies. Pēc tam, kad viņš ir izteicis savas domas, nolemjiet, kas jādara, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Diskutējiet par to atklāti. Ja tavā virzienā ir vērsta konstruktīva kritika, ņem to vērā. Ja kritika nav pamatota, lūdz to pamatot. Atceries, ka attiecībās nav svastarpēji jāziedojas. Ja kāda viņa vēlme ir neizpildāma un kompromiss nav iespējams, visticamāk, glābjamas nav arī attiecības.
Pārbaudi, cik lielā mērā sakrīt jūsu domas
Kad esi izrunājusies ar partneri un uzklausījusi viņa vēlmes, vēlreiz pārrunājiet tavas vajadzības. Paskaidro, ko tu esi gatava darīt, bet uz ko neesi gatava. Nesniedz otram veltas cerības un nelolo tās arī pati. Protams, saņemties uz šādu sarunu nav viegli. Vēl grūtāk ir to pabeigt bez strīdiem un nesaskaņām. Tāpēc ir ļoti būtiski saprast, cik lielā mērā jūsu domas sakrīt un kuros jautājumos tās atšķiras. Ja abpusējās pretenzijas vienam pret otru ir pārāk lielas, samierināties ar to nevajag. Problēmas seksuālajā plāksnē parasti signalizē to, ka patiesībā problēmas sakne ir emocionālā saikne. Ja attiecību sākumā seksam emocionālais pamats nav tik būtiska, tad ar gadiem tas spēlē arvien nozīmīgāku lomu.
Kasjauns.lv / Foto: All Over Press, Shutterstock