9 tipiskākie iepirkšanās niķi, kuru dēļ cieš tavs maciņš
Dažkārt iepirkšanās ir nepieciešamība, bet citreiz tikai vēlme pēc patīkamās sajūtas, ka tavā īpašumā nonākusi kāda skaista un kārota lietu. Ja sevis iepriecināšana kļūst par neveselīgu paradumu, no tās var ciest gan tavas finanses, gan citas dzīves sfēras.
Atkarība no iepirkšanās ir viena no problēmām, kas mūsdienās kļuvusi īpaši aktuāla. Tā piemīt retajai sievietei, taču ļoti daudzas ir tā saucamās emociju pircējas. Tas nozīmē, ka ar jauniem pirkumiem tu sevi atalgo par dzīves mazajām uzvarām, piemēram, paaugstinājumu darbā vai ar jauno diētu sekmīgi nomestajiem kilogramiem, kā arī mierini pēc lielāka stresa vai bēdām. Rezultātā tavā prātā neapzināti izveidojas saikne starp iepirkšanos un labu pašsajūtu. Jo vairāk pirkumu, jo labāk jūties. Vai tas izklausās pēc laimes formulas? Nebūt ne. Pacilājuma sajūta būs pavisam īslaicīga, bet tad tavā prātā no jauna ielauzīsies visas ikdienas problēmas. Taču nauda tik un tā būs iztērēta, bieži vien ne tajā prātīgākajā veidā. Modes portāls „StyleCaster” apkopojis 9 neveselīgākos iepirkšanās paradumus un sniedz padomus, kā tos uzveikt.
1. Tu atkal un atkal pērc vienas un tās pašas lietas
Mums visām ir dažas garderobes pamatlietas, ko pērkam atkārtoti. Tas ir normāli un nozīmē tikai to, ka tev ir sava gaume. Neveselīgi tas ir tad, ja katrā iepirkšanās reizē pārnes mājās kārtējo strīpaino T-kreklu. Tas nozīmē, ka neesi īsti apmierināta ar pašreizējo garderobi, kurā ir daudz līdzīgu kreklu, taču tev trūkst pacietības meklēt ko jaunu. Jo vairāk drēbju stāv skapī, jo mazāk ir, ko vilkt, tāds nu ir daudzu sieviešu paradokss. Pārskati visus vienādos kreklus (vai bikses, vai rokassomiņas), kas tev pieder. Ziedo labdarībai tos, kurus esi valkājusi mazāk nekā pārējos.
2. Tu sakrāj dārgākai lietai, bet pēc tam nopērc daudzas lētākas
Ja esi kādu laiku krājusi naudu kvalitatīvai rokassomiņai, tad tuvākajā laikā nevajadzētu pirkt jaunas somas. Laba somiņa kalpos ilgi un izskatīsies kā jauna, tāpēc nav jēgas pēc tam sapirkt veselu lērumu lētāku somu un ļaut dārgākajam pirkumam bezjēdzīgi krāt putekļus plauktā. Ja tev patīk regulāri mainīt apģērbus un aksesuārus, tad lielas naudas summas izdošana par vienu lietu nebūs tev piemērotākā stratēģija.
3. Tavi iepirkšanās paradumi traucē citās dzīves sfērās
Tev nevajadzētu doties vērienīgās iepirkšanās tūrēs tad, ja tāpēc mēneša beigās aptrūkstas līdzekļi telefona rēķina, studiju kredīta vai īres nomaksāšanai. Tāpēc sāc no otra gala – ja mēneša beigās palikusi lieka naudiņa, vari to bez sirdsapziņas pārmetumiem iztērēt visam kārotajam!
4. Tev patīk nevis lieta, bet gan zīmols
Ja interesējies par modi, tad ir liels risks iekrist zīmolu lamatās. Respektīvi, tevi vairāk sajūsminās uzraksts Chanel, nevis tas, vai noskatītais apģērba gabals tev patiešām piestāv un iederas pārējā garderobē.
5. Tu iepērcies tāpēc, lai atstātu iespaidu uz citiem
Mūsdienās ļoti populāri ir sociāli tīkli, kuros katrs var uzburt ilūziju par ideālo dzīvi. Pat ja pašai tā nešķiet, tas tomēr atstāj iespaidu domāšanu, īpaši jaunu sieviešu vidū. Tev nevajadzētu pirkt apģērbu, lai sacenstos stilīgumā ar kursabiedreni vai kolēģi.
6. Tu atrodi visdažādākos iemeslus iepirkties
Tu ej iepirkties, kad tev ir labs noskaņojums, kad tas ir slikts un kad vienkārši gribas nosist laiku.
Tev nevajag jaunu kleitu katrreiz, kad dodies uz randiņu, vai desmit dažādus peldkostīmus. Izvērtē, kad jauns apģērbs patiešām ir nepieciešams. Ja pirmoreiz vairāku gadu laikā dodies uz ļoti svinīgu pasākumu un skapī nav nekā atbilstoša, tad to, protams, vajadzēs. Taču vienkāršai vakara pavadīšanai ar kolēģiem droši vien atradīsi ko piemērotu savos krājumos.
7. Tu nepārzini savu esošo garderobi
Viens no pašiem neveselīgākajiem paradumiem – vieglu roku sapirkt jaunas drēbes, bet pēc tam tās iemest plauktā un tā arī nekad neuzvilkt. Ja tev bieži tā gadās, tad vismaz divreiz gadā veic lielo skapja revīziju – pārkārto ikkatru plauktu un atvilktni. Tā tu atradīsi daudzus piemirstus, taču ļoti labus apģērba gabalus. Turklāt tas tev liks aizdomāties par iepirkšanās veidu un to, cik daudz naudas tu esi tādā veidā izšķiedusi.
8. Tu vienmēr maksā ar kredītkarti
Dodoties lielākā iepirkšanās tūrē, izņem no bankomāta skaidru naudu. Ja norēķināsies tikai ar kredītkarti, tad jau pēc dažiem pirkumiem pārstāsi sekot izdevumiem un, nākamreiz pārbaudot konta bilanci, tevi sagaidīs nepatīkams pārsteigums. Naudu, ko neturi rokās, ir daudz vieglāk iztērēt.
9. Tu seko visām jaunākajām modes tendencēm
Katrai sievietei vajadzētu vismaz nedaudz interesēties par modi, taču tas nenozīmē, ka tev obligāti jāizmēģina visas jaunākās modes tendences, kas jau nākamajā sezonā vairs nebūs aktuālas. Drīzāk veikala pielaikošanas kabīnē centies saprast, kuri piegriezumi un krāsas tev piestāv vislabāk. No tiem arī veido savu garderobi. Pirms došanās pie kases pārdomā, vai noskatītais apģērba gabals tev patiešām patīk, vai arī glancētie žurnāli iestāstījuši, ka tāds tev ir vajadzīgs
Kasjauns.lv /Foto: All Over Press