Vai botokss spēj atbrīvot no depresijas? Izrādās, jā!
Šobrīd pasaule pārdzīvo īstu botoksa epidēmiju. Taču, kā izrādās, šī skaistuma injekcija ne tikai vizuāli uzlabo izskatu, bet arī palīdz pret depresiju.
Amerikāņu dermatologs Ēriks Finzijs laikrakstā The New York Times publicējis pētījumu, kurā apgalvo, ka viņa klientiem pēc botoksa injekcijām izdevies ne tikai atbrīvoties no krunciņām, bet arī uzlabot emocionālo stāvokli un attiecības ar apkārtējiem.
Kā zināms, botulīns atbrīvo tos muskuļus, kas liek mums savilkt pieri vai muti neapmierinātā sejas izteiksmē. Kad muskulis vairs nespēj savilkties, krunkas izlīdzinās, seja izskatās jaunāka un vienlaicīgi mēs atbrīvojamies no negatīvajām emocijām. Dusmas, nervozitāte, naids, rūpes - tas viss atspoguļojas mūsu sejas mīmikā. Kad muskulis ir atslābināts, mēs gluži vienkārši vairs nespējam paust savas sliktās emocijas, piemēram, dusmas, saraucot pieri. Tā rezultātā mēs ārēji izskatāmies laimīgāki un apmierināti un laiku kļūstam tādi arī iekšēji. Ārsts apgalvo, ka tas skaidrojams ar to, ka pastāv tieša saikne starp mūsu fizisko reakciju uz emocijām un to, kā mēs uztveram notiekošo. Tātad - jo mazām mēs "šķobāmies", jo mazāk sapīkuši jūtamies. Tieši tāpēc daudzi cilvēki, kuri veikuši botoksa injekcijas, izjūt arī emocionālu atvieglojumu, ir mazāk nervozi un vairāk pozitīvi.
Tādā veidā var secināt, ka botoksa injekcijas uzlabo dzīves kvalitāti vairākos veidos. Vispirms jau atbrīvojoties no krunciņām pacients jūtas par sevi vairāk pārliecināts, savukārt nespējot paust negatīvās emocijas, smadzenes tiek apmānītas un cilvēks jūtas laimīgāks.
Vienīgi jāatceras, ka pārāk aizrauties ar šīm injekcijām nav ieteicams, jo ar laiku tā iedarbība var mazināties. Žurnālā „Journal of Neural Transmission” publicētais pētījums atklāja, ka viens no 200 botoksa lietotājiem izstrādā antivielas, kas laika gaitā samazina procedūras efektivitāti.