7 padomi mūžīgajiem kavētājiem, kā darbus beidzot paveikt laikā
Vai tev bieži atrodas neskaitāmi iemesli un atrunas, lai šodien iecerēto atliktu uz citu dienu? Uzzini, kā cīnīties ar šo nejauko paradumu.
Ja atlikto darbu nav daudz, tad nekas traks nenotiks, ja ik pa laikam piekopsi atlikšanas taktiku. Taču, ja tas sāk kļūt par ieradumu, rada stresu un brīži, kad visi termiņi "deg" pārvēršas viegli histēriskā panikā, tad laiks rīkoties.
Nospraud konkrētus termiņus, pasakot par to arī citiem
Izvairies no atrunām "Drīz" vai "Izdarīšu tuvākajā laikā". Tie ir ļoti izstiepti un nekonkrēti jēdzieni, kas ļauj atkal un atkal atlikt iecerēto. Nosaucot konkrētu termiņu, tu pati sevi disciplinēsi un būsi ieinteresēta to izpildīt, lai turētu solījumu. Labāk pasaki: "Šī informācija tev uz galda būs ceturtdiena pēcpusdienā," kas strādās daudz efektīvāk, nekā nekonkrēts solījums.
Sadali prioritātes
Bieži vien mēs atliekam svarīgus darbus, knibinādamās ap nebūtiskiem sīkumiem. Tāpēc nepieciešams sastrukturēt darbus prioritārā secībā, augšgalā liekot pašus būtiskākos. Neļauj nesvarīgiem telefona zvaniem, epastam vai sociālajiem tīkliem novirzīt sevi no mērķa. Ja nevari savādāk, tad novirzi telefona zvanus sekretārei, bet uz e-pastiem atbildi pirms vai pēc darba pabeigšanas.
Izdari to uzreiz
Ir ļoti daudz lietas, kuras tu sev visu laiku solies izdarīt, bet kaut kā nesanāk un nesanāk. Piemēram, bardaks tavā drēbju skapī. Tu saproti, ka tas ir jāsakārto, bet visu laiku atliec to uz vēlāku laiku. Vienkārši paņem uz sakārto savu skapi tūlīt, nevis iekārtojies uz dīvana pie sava mīļākā TV seriāla. Pēc tam jutīsies patiesi gandarīta.
Apbalvo sevi par paveikto
Tu mēdz teikt" Jā, jā, es padzeršu kafiju un ķeršos pie darba." Taču pēc tam atrodi ko būtiskāku, piemēram, aplūkot draugu aktivitātes facebook un brīnies, kā paskrējis laiks. Ja nevari savādāk, centies pati sevi motivēt, piemēram, apsolot sev jaunos rudens zābakus tikai pēc ceturkšņa atskaites nodošanas.
Izvairies no "laika zagļiem"
Turies tālāk no pļāpīgām draudzenēm un izdzēs no sava telefona visas lielāko "laika zagļa" ikonas - sociālo tīklu un dažādu izklaides portālu mobilās aplikācijas. Internetam vari veltīt brīvo laiku, taču telefonu atstāj darbam. Nejūties neērti, ja nepacel draudzenes zvanu, kuras saruna parasti sākas ar vārdien: "Tu nevari iedomāties, kas ar mani vakar notika!" Tev nav jārisina citu problēmas, vispirms tiec galā ar savējām.
Ieklausies savā bioritmā
Katram no mums ir ražīgais un neražīgais laiks. Ja tev produktīvāks ir rīta cēliens, tad centies tajā laikā apdarīt būtiskos darbus, bet uz pēcpusdienu atlikt lietas, kuras neprasa lielu koncetrēšanos.