Kāpēc mūs, meitenes, tik ļoti vilina ballēšanās naktsklubos?
Kad gribas izjust daudz brīvības un nekādu atbildību, jādodas uz klubu vai bāru. Tomēr, lai justos patiesi laimīga un ar dzīvi apmierināta, jāiemācās pārāk neapreibināties no tik gaistošajām nakts uzdzīves emocijām un neļaut pseidodzīves notikumiem izvirzīties pirmajā vietā.
“Mans ballēšanās laiks sākās, kad tikko sāku dzīvot Rīgā. Studēju, biju prom no vecākiem, jutu lielu brīvību un nekādu kontroli. Dzīvoju kopā ar labu draudzeni, kura arī bija tikpat aktīva, cik es. Vakaros mums nebija ko darīt, tāpēc sākām staigāt pa klubiņiem. Atceros, kādreiz gājām izklaidēties, sākot no svētdienas līdz ceturtdienai. Piektdienās vajadzēja braukt uz mājām, bet tas netraucēja sestdienās doties uz vietējo mazpilsētas klubiņu.
Jau bijām pārbaudījušas – sliktākā tusiņu diena bija otrdiena, jo tad bija vismazāk cilvēku. Uzdzīve naktsklubos mani vilināja, jo varēju iepazīties ar dažādiem interesantiem cilvēkiem, satikt paziņas, iegūt jaunus draugus vai vienkārši – papļāpāt ar svešinieku vai šad tad izspēlēt kādu joku, izliekoties par kādu citu. Varbūt tas izklausīsies dīvaini, bet tusējoties esmu ieguvusi vairākus labus draugus, izdevīgus darba piedāvājumus un kontaktus, kas lieti noderējuši.
Protams, sākot tusiņu gaitas, arī es domāju, ka kādā klubiņā varētu atrast savu Lielo mīlu, bet tā nenotika. Visbiežāk tā bija jautrība, smiekli, jaunas iepazīšanās, randiņi pēc jauki pavadīta vakara, bet galvenais – aizmirsties no nedēļas darbiem. Taču izklaide naktīs ne vienmēr sagādā tikai pozitīvas emocijas. Ja pati aizeju tusēties ar sliktu garastāvokli vai varbūt neesmu aizgājusi īstajā kompānijā, tad viss vakars var būt izbojāts.
Biju pat pamanījusies – lai sliktā kompānija man nesabojātu visu vakaru, to pametu un tālāk tusējos viena. Tā pat ir daudz vieglāk iepazīties. Nakts uzdzīvi arī darbdienu vakaros pārtraucu drīz pēc tam, kad sāku strādāt. Pamanīju, ka nākamajā dienā pēc tusiņa smadzenes vienkārši nestrādā un no manis darbā nav nekāda labuma. Tagad uz tusiņiem eju piektdienu un sestdienu vakaros.”
Kādēļ gribas ballēties? Atbild psihoterapeite Inga Lubāne
• Notikumu intensitāte, maņu saasināšanās un vieglā, gaisīgā, bezpienākumu vide ir galvenie iemesli, kādēļ nakts dzīve un izklaide ir tik ļoti svarīga. Pats notikumu laiks – nakts – rada īpašo gaisotni, jo nakts dzīve ļoti atšķiras no dzīves dienā. Naktī pilsēta un cilvēki izskatās pavisam citādāki. Naktī ir sliktāka redzamība, viss ir tumsas ieskauts, tāpēc organisms ir daudz jutīgāks, lai pamanītu apkārt notiekošo.
• Taču vienlaikus nakts dzīve ir tikai tāda pseidodzīve – cita pasaule, citas sajūtas un citi notikumi, kuri dienas laikā diez vai notiktu tik ļoti lielā piesātinājumā. Īstajā (dienas) dzīvē viss norit piezemētāk un ar lielāku atbildības devu. Vieglums, ātrums, intensitāte un virspusējība – īpašības, kas tik ļoti piestāv nakts dzīvei! Ir viegli iepazīties, bet atrast tādu cilvēku, ar kuru gribētu būt kopā ilgāk, nav tik vienkārši. Klubā izveidotie kontakti ir ātri, viegli, virspusēji, bez jebkādām saistībām. Tieši tāpēc tā ir tik ļoti vilinoša, tomēr neīsta dzīve!
• Citiem uzdzīve klubos ir notikumi, kas šad tad izkrāso viņu ikdienu ar citām emocijām. Citiem izklaidēšanās klubos ir stabila ikdienas sastāvdaļa. Vēl citiem – klubu dzīve šķiet kā viņu īstā dzīve. Varbūt pārējā, dienas, dzīve nav tik ļoti notikumiem un jaunām iepazīšanām piesātināta un tik intensīva, tāpēc ik nedēļu ar nepacietību tiek gaidītas brīvdienas, lai atkal varētu izjust to īsto – vieglo, košo un reibinošo – dzīves garšu. Tieši trešajā gadījumā ir vislielākais risks! Ja dzīves gandarījumu meklē un reizēm pat atrod klubu dzīvē, tad, no rīta pamostoties, ejot uz darbu, mācībām vai veicot jebkurus citus ikdienišķos pienākumus, īstā dzīve var šķist pavisam pelēcīga un neinteresanta.
• Tas ir mīts, ja domā, ka sievietes uz klubu dodas, lai meklētu pastāvīgu draugu, bet vīrieši – tikai vienas nakts attiecības. Gan sieviešu, gan vīriešu vidū var atrast personas, kuras vēlas gaistošas attiecības vienai naktij vai arī kaut ko ilglaicīgāku. Vienīgi iespējams, ka sieviešu, kas meklē stabilas attiecības, ir vairāk nekā tādu pašu vīriešu, tāpēc arī izveidojies šis mīts.
• Izklaide klubos – tā ir atslodze no ikdienas darbiem un pienākumiem. Sava veida atbrīvošanās no stresa vai vieta, kur aizmirsties. Izdejoties, papļāpāt ar draugiem, iepazīties, flirtēt, bet no rīta pamosties un visu notikušo ātri vien aizmirst, sev līdzi paņemot tikai pozitīvās emocijas, kas izklaides laikā radušās.
Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock