Kā tavam darbam kaitē strādāšana atvērtā tipa birojā
Vai arī tu esi sajutis savu radošo un profesionālu spēju kritumu, strādājot šādā birojā? Izlasi, kā strādāšana atvērtā tipa birojā kaitē tavam darbam.
Dzīvesstils

Kā tavam darbam kaitē strādāšana atvērtā tipa birojā

Jauns.lv

Darba devējiem patīk atvērtā tipa biroji. Tā ir drosmīga inovācija, kas veicina darbinieku komunikāciju un nostiprina komandas garu. Un darbs šādā birojā neļauj tev domājot skatīties pretējā baltajā sienā vai ārā pa logu, bet gan liek fiksēt skatienu uz pretī sēdošo kolēģi. Izklausās pēc lieliskas teorijas, vai ne?

Kā tavam darbam kaitē strādāšana atvērtā tipa biro...

Taču katrai revolucionārai idejai ir savas ēnas puses, un fizisko barjeru nojaukšana darbinieku starpā diemžēl ietekmē viņu darba efektivitāti, raksta Huffington Post.

„Pavadot augu dienu tik tuvu blakus daudziem kolēģiem, esmu izveidojusi pārsteidzoši ciešas attiecības ar viņiem. Taču profesionāli mans sniegums ar katru dienu kļūst arvien zemāks,” neslēpj rakstniece un reklāmas tekstu autore Lindseja Kaufmane. Viņa neslēpj - katru dienu no pulksten 9 līdz darbalaika beigām piecos pēcpusdienā sēžot kopā ar 12 cilvēkiem, nemitīgi fonā skanot kādām sarunām vai diskusijām, kurām laiku pa laikam „jāpieslēdzas”, paralēli vēl cenošoties būt radoša un strādāt, viņa jūtas kā skolniece, kas nokļuvusi pieaugušo viesībās. „Galu galā es produktīvi spēju strādāt tikai tajos īsajos brīžos, kad ir klusums, ja neviena cita nav tuvumā vai arī – vienatnē norobežojoties kādā no mūsu sapulču telpām ar stikla sienām, kas atrodas blakus.”

Vai arī tu esi sajutis savu radošo un profesionālu spēju kritumu, strādājot šādā birojā? Izlasi, kā strādāšana atvērtā tipa birojā kaitē tavam darbam.

Strādāšana atvērtā tipa birojā var samazināt tava darba efektivitāti

Aptaujājot vairāk nekā 42 000 biroja darbiniekus ASV, pētnieki secinājuši, ka viņu darba produktivitāte, augu dienu veicot darba uzdevumus atvērtā tipa birojā ir zemāka. Savukārt citā pētījumā noskaidrots, ka šādi darba apstākļi cilvēku padara stresaināku.

Lielā telpā bez sienām un barjerām ir pastiprināta skaņu dzirdamība

Regulāra sociālo mediju „čekošana” darba laikā ir tikai mazākais no ļaunumiem, kas ietekmē tava darba produktivitāti. Jo tikpat ļoti uzmanību novērš nemitīga telefonu zvanu un īsziņu signālu skanēšana – gan tavējā, gan tavu 10 kolēģu. Turklāt telpā, kurā nav starpsienu vai citu barjeru, akustika ir daudz labāka un visi trokšņi – skaļāki. Pētnieki iesaka – ja iespējams, sarunas un mini sapulces vajadzētu rīkot citās telpās, lai netraucētu koncentrēties pārējiem kolēģiem.

Strādāšana atvērtā tipa birojā palielina risku saslimt

Atvērtā plānojuma ofisi ir lielisks veids, kā izplatīt vīrusus, atzīst ģimenes ārsti. Un patiešām – pavadot visu darbadienu fiziski tuvu tik daudziem cilvēkiem, jābūt ļoti spēcīgai imunitātei, lai viņi tevi neaplipinātu ar kārtējo slimību.

Privātuma trūkums un nespēja kontrolēt darba vidi mazina darbaspējas

Ja darbinieks spēj būt noteicējs par savu darba vidi, tam ir liela ietekme uz viņa gandarījumu par darbu un attiecīgi arī darbaspējām, par kādu 2005. gadā veiktu pētījumu ziņo The New Yorker. Zinātnieki arī atklājuši, ka tad, kad darbinieki nevar kontrolēt dažādus sadzīviskus apstākļus, piemēram, apgaismojuma intensitāti, temperatūru telpā, troksni, kā arī svaiga gaisa daudzumu, viņu apmierinātības līmenis krietni samazinās.

Taču arī barjeras un kabīnes nav nekas labs...

Neraugoties uz to, ka arvien vairāk pētnieku un psihologu atzīst, ka strādāšana atvērtā tipa birojos sevi neattaisno, vienlaikus izskan arī secinājumi, ka arī darbinieku „ieslodzīšana” mazos kabinetiņos vai kabīnēs neatstāj diezko labu iespaidu uz veselību. The Atlantic 2014. gadā rakstīja, ka starpsienu būvēšana starp darbinieku sēdvietām un mazu „kabinetiņu” veidošana veicina savainošanās risku darbavietā. Protams, ne mazums cilvēku jūtas diskomfortabli, ilgstoši uzturoties mazās telpās, un diez vai tas uzlabo viņu darbaspējas. Kāds ir risinājums, jautāsiet? Mēģināt rast kaut cik harmonisku kompromisu starp abiem plānojumu veidiem, pēc iespējas darbavietā netraucēt kolēģus un (ja vien iespējams) laiku pa laikam pastrādāt no mājām!

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock

Tēmas