9 pārsteidzoši virtuves triki, kā aizstāt produktus
Mēs visi lieliski zinām, kāda ir sajūta, kad, nolemjot pagatavot tuviniekiem ko gardu, viss notiek pēc plāna. Viss ir kārtībā līdz brīdim, kad saprotat, ka jums nav vienas no galvenajām sastāvdaļām... Un ko tagad?
Ēdiens ir gandrīz gatavs, uz veikalu nevar paspēt aiziet, bet pagatavošanas procesu pabeigt bez konkrētās sastāvdaļas arī nav iespējams. Tomēr ir daudz veidu, kā dažas no populārākajām ēdienu pagatavošanas sastāvdaļām aizvietot, ja zināt, kā to izdarīt. Turpmāk esam atklājuši dažus no labākajiem virtuves trikiem!
Beigusies eļļa?
Augu eļļa, olīveļļa un sviests gandrīz vienmēr ir cits ar citu aizvietojami, cepot vai grauzdējot, tomēr gatavojot konditorejas izstrādājumus, rezultāts var būt ne tik labs. Pievērsiet uzmanību arī garšai: izteiktā un daļēji rūgtā olīveļļas garša ne vienmēr ir labākā izvēle, tāpēc gadījumos, kad nepieciešama dabīga garša, izvēlieties sviestu vai augu eļļu.
Beidzies etiķis?
Ja esat jau gandrīz sākuši ēst salātus, bet tad atceraties, ka jums ir beidzies etiķis, neuztraucieties, tam ir vienkāršs risinājums. Etiķi var aizstāt ar citrona sulu, gatavojot salātu mērces, marinādes, uzkodu mērces vai arī citas mērces. Pievienojiet sulu uzmanīgi, kā arī pagaršojiet, lai pārliecinātos, ka ēdiens nekļūst pārāk skābs.
Beigusies ciete?
Ja vēlēsieties iebiezināt zupu, sautējumu vai mērces, jums būs nepieciešama ciete, piemēram, kukurūzas ciete vai kartupeļu milti. Tā kā to jums, visticamāk, pārāk bieži nevajag, jūs varat nonākt nepatīkamā situācijā, kad tās jums mājās nebūs. Tomēr neuztraucieties, jo vienu ēdamkaroti kukurūzas cietes vai kartupeļu miltu var aizstāt ar divām ēdamkarotēm parasto miltu.
Beidzies piens?
Ja jūsu receptei vajadzīgs vai nu pilnpiens, vai vājpiens un jums tā nav, neuztraucieties, ir dažādas kombinācijas, ko varat izmēģināt. Ja jums nepieciešama krūzīte pilnpiena, jūs varat to aizvietot ar krūzīti vājpiena, pievienojot divas tējkarotes kausēta sviesta, vai ar krūzīti ūdens, pievienojot trešdaļu krūzītes piena pulvera. Varat arī izmantot krūzīti sojas piena; tas parasti nostrādā.
Ja jums nepieciešama krūzīte vājpiena, varat izmantot krūzīti ūdens, pievienojot ceturtdaļu krūzītes piena pulvera ar pazeminātu tauku saturu.
Beidzies saldais krējums, rūgušpiens vai skābais krējums?
Ja jums vajadzīgs saldais krējums, jūs varat izmantot ceturtdaļu krūzītes pilnpiena, pievienojot trešdaļu krūzes kausēta sviesta, tomēr no tā nevarēsiet pagatavot putukrējumu. Ja jums nepieciešama krūzīte rūgušpiena, jūs varat vienkārši izmantot krūzīti jogurta vai piena, pievienojot nedaudz citrona sulas. Ja jums beidzies skābais krējums, varat tā vietā izmantot nesaldināto jogurtu bez garšas.
Beigušās olas?
Ja mājās beigušās olas, aizstāt tās būs grūti, tomēr ja problēmas rodas saistībā ar olu izmēru vai olu baltumiem un dzeltenumiem, tās var vienkārši atrisināt. Piemēram, ja jums vajadzīgi divi olu dzeltenumi, lielākajai daļai ēdienu jūs varat vienkārši izmantot veselu olu, savukārt 4 izteikti lielas olas var aizvietot ar 5 lielām olām vai 6 mazām olām.
Beidzies cukurs?
Ja parasti gatavojat veselīgu ēdienu, visticamāk, cukuru izmantojat reti, tāpēc nebūs brīnums, ja jums tas būs beidzies. Ja jums tomēr to vajag, ir daži risinājumi. Lai aizvietotu vienu krūzīti cukura, vienkārši samaisiet krūzīti medus ar vienu tējkaroti sodas.
Beigusies šokolāde?
Ja mājās vajadzības gadījumā nevarat atrast šokolādi, tas ir diezgan traki, bet risinājums tomēr ir. Lai aizvietotu 30 gramus nesaldinātās šokolādes, , vienkārši samaisiet trīs ēdamkarotes kakao ar vienu ēdamkaroti sviesta. Ja vēlaties, lai šokolāde būtu vidēji salda, samaisiet medu un kakao, pievienojot divas ēdamkarotes cukura.
Beigusies soda?
Soda palīdz palielināt cepto ēdienu apjomu un to dažkārt var itin ērti aizvietot ar cepampulveri. Ja nav sodas, izmantojiet 2-3 reizes vairāk cepampulvera kā sodas (piemēram, ja receptē minēts 1 tējkarote sodas, izmantojiet 3 tējkarotes cepampulvera).