Stila jaunumi
2022. gada 15. augusts, 07:02

Stila gids: foto un idejas, ko aizņemties no stilīgajām blogerēm

Žurnāls "OK!"

Maksimālisms, eksperimenti un pārspīlējums ir aktuālās modes atslēgas vārdi. Tie dominē modes skatēs, ikdienas ielu stilā, un to galvenās “karoga nesējas” ir stilīgās blogeres. Lūk, idejas, kā valkāt aktuālās krāsas, tekstūras un siluetus.

Pārraksti noteikumus!

Sekojot ierastajām modes receptēm, jāizvēlas viena veida apdruka un līdzsvaram jākombinē ar līdzīgām, neitrālām krāsām. IT meitenes dara pretēji – velk kopā visas košās, drosmīgās un iecienītākās krāsas un rakstus, demonstrējot pārpilnību un pretestību senām normām un noteikumiem.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Sophia Roe, Instagram/ @sophiaroe.

Nevari izvēlēties? Velc abus!

Viena no idejām, kas precīzi demonstrē Y2K stilu, ir svārki un kleitas, kas tiek vilktas pāri biksēm – gan platām, gan piegulošām. Tas ir spilgts piemērs 2000. gadu modes aspektam – nesaderīgumam un bezjēdzībai, kas, protams, tādējādi ir asprātīgs humora elements.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Reese Blutstein, Instagram/ @double3xposure. Molly Blutstein, Instagram/ @accidentalinfluencer.

Dzimumu nav

Modes industrija arvien biežāk atsakās no norādēm uz dzimumu atšķirībām. Termins gender fluid, kas apzīmē vai attiecas uz personu, kura neidentificē sevi kā noteiktu dzimumu, jau šķiet teju vai ikdienišķs. Tādēļ kleitas, svārkus, augstpapēžu apavus un ar sievišķību asociētas detaļas (volānus, pērles, pufīgas piedurknes) valkā arī vīrieši, bet sievietes apauj pārlielus uzvalkus un masīvus loferus.

foto: Bertrand-Hillion Marie-Paola/Aba/ Vida Press
Darja Barannik, Instagram/ @darjabarannik.

Kostīms aizvien aktuāls

Diskusijai par to, vai pandēmijas ietekmē kostīmu mode ir aizgājusi nebūtībā, nav pamatojuma. Atšķirība vien tā, ka tie ir kļuvuši ikdienišķāki, ērtāki, brīvāki un biroja darbam nepiemēroti. Šajā vasarā komplektam pievienojas arī trešā detaļa – veste, kas ir klasiski svītraina, no ādas tapusi un pat ar kovboju skariņām rotāta.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Maria Bernad, Instagram/ @maria_bernad.

Īsi svārki un masīvi zābaki

2022. gada pavasara/vasaras himna vēsta – sekss, āda un ķermeņa pozitivitāte! Tas ir mājsēdes un modes cikliskā rakstura (Y2K) rezultāts – saīsinās tērpu garums, pazeminās jostasvieta, bet zābaki kļūst smagnējāki, augstāki un dumpinieciskāki.

foto: Action Press/Shutterstock/ Vida Press
Xenia Adonts, Instagram/ @xeniaadonts.
foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Emili Sindlev, Instagram/ @emilisindlev.

Krekls ir pārvērtēts

Drosmīgākās IT meitenes valkā mini svārkus ar krūštura izmēra krekliņiem, pieticīgākās – tikai vienu no abiem. Šovasar krekli ir kļuvuši lieki, to vietā jāvalkā mikro izmēra krekliņi un krūšturi ar vintāžas svārkiem, ādas vai džinsa biksēm.

foto: Best Image / BACKGRID/ Vida Press
Tamara Kalinic, Instagram/ @tamara.
foto: action press/ Vida Press
Vicky Rader, Instagram/ @vikyandthekid.

Krekliņa vietā tikai krūšturis - 2022. gada modes tendence

gallery icon
19

Pa vienkāršo

Bez sezonas drosmīgajiem, mežonīgajiem rakstiem un kombinācijām pieejamas arī funkcionālākas un relaksētākas izvēles. Piemēram, militāra rakstura kargo bikses ar kabatām sānos, ko modele Džidži Hadida kombinē ar sportisku džemperi un snīkeriem.

foto: BACKGRID/ Vida Press
Gigi Hadid, Instagram/ @gigihadid.

Šokolāde

No tumšās līdz piena šokolādei – IT meiteņu rokās brūnā krāsa ir reanimēta un pat grasās aizstāt klasisko melno. Lieliska izvēle vasarā, kad melnā šķiet pārāk agresīva un uz vēl neiesauļotā ķermeņa – nomācoša.

foto: Cornel Cristian Petrus/Shutterstock/ Vida Press
Darja Barannik.

Mini kontrasts

Svārku, kleitu un mikro izmēra krekliņu līdzsvarotājs un pieklājības garants būs maksi garuma virsdrēbes un vestes. Tostarp garš un plandošs siluets atgādina par sezonas bohēmisko jeb vēlamo noskaņojumu.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Xenia Adonts
foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Anna Winck, Instagram/ @annawinck.

Āda uz ādas

Visu vasaru klātesošas būs dažādas ādas (ar fokusu uz dabai un dzīvniekiem draudzīgiem ražojumiem) versijas: eksotiski raksti, košas krāsas, spīdīgas virsmas. Tās meklējamas piemirstajos legingos, svārkos, kleitās, klasiskajās baikeru (pārlielās!) jakās un pat šortos.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Janka Polliani, Instagram/ @pollian.  Annabel Rosendahl Instagram/ @annabelrosendahl.

Rokdarbi

Adījums ir vēl komfortablāks par naktskreklus un pidžamas atgādinošajiem zīda tērpiem.  Adītas kleitas un citi rokdarbu komplekti ļaus izskatīties saskaņoti un izsmalcināti un neliks modes vārdā ziedot komfortu.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Xenia Adonts.

Augstāk par zemi

Spēkam un varenībai jeb skatam no augšas jāizvēlas platformas apavi. Nav būtiski, vai tās ir kurpes, snīkeri vai zābaki, jo modīgākās versijas būs uz pamatīgas platformas un kontrastā citiem apaviem – kombinējamas bez ierobežojumiem.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Viky Rader

Plaukstošie pumpuri

Pateicoties zīmola Bottega Veneta kulta statusam, tā radošās komandas popularizētā, koši zaļā krāsa šogad ir īpaši aktuāla. Mazās devās ar kontrastējošiem aksesuāriem vai kā zaļa pļava no galvas līdz kājām.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Karina Nigay, Instagram/ @karina_nigay.

Svārk-kostīmi

Pārlielo žakešu slavas noturēšanai dizaineri ir raduši jaunu to pielietošanas triku. Bleizeri ir valkājami komplektos ar svārkiem, vēlams efektīgās, košās krāsās un rakstos.

foto: CAMERA PRESS/Claire Guillon / Vida Press
Xenia Adonts.

Lellītes

Mūziķe Rianna svarīgos jaunumus – grūtniecību – paziņoja ar fotosesiju, uz kuru bija tērpusies vintāžas Chanel rozā mētelī. Un kā lavīna – tagad visas grib tērpties tieši rozā, tas ir, krāsā, kas burtiskā un pārnestā nozīmē signalizē jaunas dzīves sākumu.

foto: Cornel Cristian Petrus/Shutterstock/ Vida Press
Annabel Rosendahl, Janka Polliani, Marianne Theodorsen, Instagram/ @marianne_theodorsen.
foto: Bertrand-Hillion Marie-Paola/Aba/ Vida Press
Nina Sandbech, Instagram/ @ninasandbech.

Kādas saulesbrilles cilvēki izvēlas nēsāt 2022. gada vasarā

gallery icon
59

Vasarīgo cepuru daudzveidība Parīzē, Milānā un citās modes lielpilsētās

gallery icon
19