Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dodoties ārā aukstā laikā, jālieto taukaināki barjerkrēmi, kas aizsargā no vēja, neaizmirstot arī par ādas aizsardzību pret ultravioletajiem stariem.   (Foto: ddp / Vida Press)

Uzliki dienas krēmu? Vismaz 20 minūtes pagaidi un neskrien uzreiz ārā

Skaistums
13. janvārī 07:41 2022. gada 13. janvārī 07:41
  "100 Labi Padomi"
Kādas ir izplatītākās kļūdas, kopjot ādu ziemas laikā? Viena no tām parasti ir pārāk īss intervāls starp brīdi, kad uzklāji dienas krēmu (mitrinošu vai barojošu – abu sastāvā ir noteikts ūdens daudzums), un mirkli, kad dodies ārā dienas gaitās. Konsultē Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anna Bērziņa.

Lai krēms pagūtu iesūkties ādā, jāpaiet vismaz 20 minūtēm, citādi aukstais laiks un vējš var nodarīt ādai kaitējumu – apsaldēt vai sakairināt. Tas attiecas arī uz roku krēmu!

Otrs – ādas attīrīšanai mājas apstākļos sievietes pārlieku bieži lieto nepiemērotu skrubi vai mazgājas pārāk karstā vannā. Arī ziepjveidīgie līdzekļi par daudz attauko ādu un var to kairināt. Ziemā gan sejas, gan ķermeņa ādai ir pastiprināta slodze, pastāvīgi reaģējot uz lielām temperatūras svārstībām (vējains, auksts laiks ārpus telpām, centrālā apkure un sauss gaiss telpās). Lai āda izturētu slodzi, tai jāpalīdz saglabāt mitrumu. Tāpēc ieteicams lietot daudz šķidruma, vakaros – mitrinošu kosmētiku un divreiz nedēļā palutināt ādu ar mitrinošu masku.  

Dodoties ārā aukstā laikā, jālieto taukaināki barjerkrēmi, kas aizsargā no vēja, neaizmirstot arī par ādas aizsardzību pret ultravioletajiem stariem.  

Saistītās ziņas

Kas ir jāzina par nakts krēmu? Labākie kosmētikas līdzekļi, lai pamostos skaista
Kristīne Krūze-Hermane: "Manai mammai pieder skaistuma salons, taču kosmetologu apmeklēt man nav laika"
Kosmētiķe iesaka vienkāršu rīta rituālu sejas skaistumam

 

Citi šobrīd lasa

"Pēdējos gados neesmu saaukstējies, un tas mani biedē!" - Dr. Tereško par tējām un brīnumlīdzekli, kas būtu jālieto katram 2
Futbolistam Denijam Hodžsonam no jauna piestiprināts gabals viņa galvaskausa
Sestdien Latvijā konstatēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu saslimušo nāvi 2
Pievienot komentāru