Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nīderlandes karaliskā ģimene. (Foto: AFP/Scanpix)

Nīderlandes karaliskās ģimenes locekļiem nav jāatsakās no troņa, stājoties viendzimuma laulībās, apstiprina premjers

Attiecības
13. oktobrī 10:58 2021. gada 13. oktobrī 10:58
  Jauns.lv
Nīderlandes premjerministrs Marks Rute izkliedējis bažas, ka Nīderlandes senie likumi liegtu karaliskās ģimenes locekļiem stāties viendzimuma laulībās, neraugoties uz to, ka tās valstī ir atļautas jau 20 gadus, vēsta "The Guardian".

Apgalvojums, ka karaliskās ģimenes locekļiem nāktos atteikties no troņa, ja viņi izvēlētos apprecēt sava dzimuma personu, izskanējis par Nīderlandes princesi nesen izdotajā grāmatā "Amālija. Pienākums sauc". Tomēr premjers noraidījis bažas, ka senie likumi būtu pārāki, piebilstot, ka laiki ir mainījušies kopš 2000. gada, kad pēdējo reizi šis jautājums tika pacelts. 

"Valdība uzskata, ka mantinieki drīkst stāties laulībā ar sava dzimuma personu," ziņojumā parlamentam pavēstījis Rute. "Tādējādi Ministru kabinets neredz, ka karaliskās ģimenes locekļiem būtu jāatsakās no troņa, ja viņi vēlētos precēties ar tāda paša dzimuma pārstāvi." 

Kā vēstīts, Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra vecākā meita Katarīna Amālija šogad paziņoja, ka atteiksies no 1,6 miljonus eiro lielās naudas summas, kas viņai ik gadu pienāktos no 18 gadu vecuma. Troņmantiniece, kurai patlaban ir 17 gadu, sacīja, ka šī nauda viņai liktu justies neērti. 

Pati princese nav sniegusi komentārus saistībā ar grāmatu, kas izdota par viņu, un izvēlas paturēt savu personīgo dzīvi privātu.

Nīderlande 2001. gadā kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas ļauj saviem iedzīvotājiem noslēgt pilnvērtīgas viendzimuma laulības. 

Karaliskajām laulībām Nīderlandē ir nepieciešams parlamenta apstiprinājums. Dažkārt mantinieki ir atteikušies no sava troņa, lai stātos laulībā ar kādu bez atļaujas, vai saprotot, ka visticamāk neiegūs apstiprinājumu. 

Saistītās ziņas

Spāņu žurnāls izpelnās nicinājumu par 16 gadu vecās Nīderlandes princeses ārienes aprunāšanu
FOTO: rādot piemēru citiem, no mājām strādā arī Nīderlandes karalis un karaliene 1
Nīderlandes karalis 21 gadu dzīvojis dubultu dzīvi. Atklājas viņa slepenais hobijs

 

 

Citi šobrīd lasa

Slepkavībās viņš nejauši atzinās filmas uzņemšanas laikā. Amerikāņu miljonāram piespriež mūža ieslodzījumu
"Tas ir jaunais normālais" Tā šobrīd izskatās pie Stradiņa slimnīcas. FOTO un VIDEO 11
Krievijas izlases sportisti aiztur aizdomās par līdzdalību pusaudža rituālā slepkavībā
Pievienot komentāru

А Галкин любуется: Пугачева с задорным хвостиком станцевала под Меладзе на дне рождения Баскова

"Я все-таки одолею тебя, проклятая болезнь": трагическая история жизни 23-летнего парня, которого называли "золотым голосом Франции"