Lielas krūtis - lielas problēmas? Pētījums: sievietes ar kuplām krūtīm biežāk cieš no kompleksiem
Mazu krūšu īpašnieces bieži vien komplekso un dusmojas, ka daba nav viņas apveltījusi ar iespaidīgiem sievišķīgajiem apaļumiem. “Kāpēc citām ir, bet man nav?” viņas sūkstās. Taču, mīļās dāmas, ticiet mums, lielas krūtis - tā nemaz nav tik liela “dāvana”, kā varētu šķist.
Gaumes, protams, ir dažādas, taču lielu krūšu iespējamo pievilcīgumu noteikti kompensē ērtums sportojot vai visparastākās neērtības, ko lielo krūšu īpašnieces spiestas izjust katru dienu. Piemēram, nav vienkārši nopirkt piemērotu krūšturi, kas gan derētu, gan modelis izskatītos estētiski. Taču nu atklājusies vēl kāds problēma.
Žurnālā “Plastic and Reconstructive Surgery” publicētā pētījumā atklāts, ka asimetrisku un arī pārāk lielu krūšu īpašniecēm var būt vairāk psiholoģisku problēmu.
Sevišķi tas attiecas uz ēšanas traucējumiem un zemu pašnovērtējumu. Taču asimetriskas krūtis ir teju vai ikvienai sievietei. Mūsu ķermeņi vispār nav absolūti simetriski, un tieši tas pats attiecas arī uz krūtīm. Katrai krūtij var būt gan atšķirīgs lielums, gan arī mazliet cita forma. Atšķiras arī krūšu zirnīšu lielums un forma. Īpaši skaidri tas redzams pusaudžu gados. Taču minētā pētījuma vadītājs Dr. Braiens Lebovs apgalvo, ka krūšu asimetriskums nav tikai kosmētiska problēma – tai bieži ir negatīvas psiholoģiskas un emocionālas sekas.
Pētījumā tika analizēta emocionālā stāvokļa saistība ar krūšu lielumu un formu. Tajā piedalījās maza, vidēja un liela izmēra krūšu īpašnieces – pusaudzes un jaunietes, kā arī meitenes, kurām ir asimetriskas krūtis un atšķiras viena no otras, reizēm pat par veselu izmēru. Pirmajā pētījuma posmā piedalījās 59 sievietes vecumā no 12 līdz 21 gadam.
Sievietēm ar asimetriskām krūtīm tika uzdoti vairāki jautājumi par veselību, viņas veica Rozenberga pašvērtības testu, kā arī pastāstīja par saviem ēšanas paradumiem. Savukārt otrajā posmā šie paši jautājumi tika uzdoti jaunkundzēm ar simetriskām krūtīm. Tieši šādos pašos pētījumos piedalījās pusaudzes un jaunietes, kurām ir lielas, vidējas un maza izmēra krūtis.
Visas pētījuma dalībnieces veica arī testu, kas saistīts ar dzīves kvalitāti, lai noskaidrotu, kā viņas jūtas psiholoģiskā un sociālajā ziņā.
Un, lūk, ko secināja pētnieki. Izrādās, psiholoģiskā ziņā ir liela atšķirība starp to, kā jūtas maza, vidēja un liela izmēra krūšu īpašnieces, kā arī jaunietes ar asimetriskām krūtīm. Tieši tās meitenes un jaunietes, kurām ir asimetriskas vai ļoti lielas krūtis, visvairāk cieš no ēšanas traucējumiem, viņām ir zema pašvērtība, psiholoģisks diskomforts. Pētījuma autori vērš uzmanību, ka viņu veikums ir akcentējis problēmu, ka psiholoģiski cieš un "apdalītas" jūtas ne vien sievietes ar mazām krūtīm, bet arī lielu un asimetrisku krūšu īpašnieces, jo īpaši – pusaudžu un jauniešu vecumā.