Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saskesas hercogu pāris - princis Harijs un Megana Mārkla. (Foto: AP/Scanpix)

Princis Harijs tiesā uzvarējis ziņu aģentūru, kas apdraudējusi viņa ģimenes drošību 1

Sievietēm
16. maijā 18:46 2019. gada 16. maijā 18:46
Jauns.lv
Nule par tēvu kļuvušais Lielbritānijas princis Harijs iesūdzējis tiesā ziņu aģentūru, kas pārkāpusi Saseksas hercogu pāra privātumu un apdraudējusi jaunās ģimenes drošību, ziņo medijs "The Guardian".

Kā vēsta tiesu materiāli, karaliskās ģimenes advokāts paziņojis, ka ziņu aģentūra "Splash News & Picture Agency", kas ievērību guvusi ar paparaci uzņemtām fotogrāfijām, šī gada 9.janvārī ar nomātu helikopteru lidojusi virs Saseksas hercogu pāra dzīvojamās mājas Oksfordšīrā, fotografējot dzīvojamo telpu, iekštelpas, ēdamistabu un guļamistabu. Zināms, ka princis Harijs un Megana Mārkla īpašumu īrējuši un izvēlējušies to tieši tāpēc, ka alkuši pēc atpūtas no preses un sabiedrības uzmanības.

Helikopters lidojis ļoti zemu, lai uzņemtu komerciāliem nolūkiem domātās fotogrāfijas. Privātos attēlus un videomateriālus no īpašuma vēlāk publicēja vairāki mediji, tai skaitā "The Times".

Notikušā sakarā pārim nācies izvākties no dzīvesvietas, jo nopietni apdraudēta viņu drošība. Megana Mārkla tolaik bijusi piektajā grūtniecības mēnesī. Kopš fotogrāfiju publicēšanas princis Harijs ar sievu un nu jau jaundzimušo bērnu Oksfordšīras rezidencē vairs nav atgriezušies.

Zināms, ka ziņu aģentūra piekritusi karaliskajai ģimenei finansiāli atlīdzināt radušos zaudējumus. Tāpat princis Harijs pieņēmis aģentūras atvainošanos. Kā vēsta prinča pārstāvis, par simbolisko summu, kas samaksāta par nodarīto kaitējumu, tiks segtas juridiskās izmaksas, savukārt atlikusī nauda tiks ziedota labdarībai.

Šī nav pirmā reize, kad Lielbritānijas karaliskā ģimene tiesā vērsusies pret medijiem. 2017.gadā franču izdevumu "Closer" un divus fotogrāfus tiesā iesūdzēja Kembridžas hercogu pāris. Toreiz paparaci publicēja 2012.gadā uzņemtas Kembridžas hercogienes Keitas kailfoto - sieviete ar atkailinātu ķermeņa augšdaļu atpūtusies kādā privātīpašumā Provansā, Francijā.

Toreiz princis Viljams emocionāli paziņoja, ka ir šokēts par notikušo, jo paparaci darbības atgādinājušas visai karaliskajai ģimenei viņa mātes, Velsas princeses Diānas likteni - viņas nāvē tiek vainoti tieši viņu vajājošie fotogrāfi.

Saistītās ziņas

Saseksas hercogpārim Harijam un Meganai jaunajās mājās nav sava personāla 35
Princeses Diānas skaistuma noslēpumi, kuri iedvesmo joprojām 4
25 interesanti fakti, ko tu vēl nezināji par princeses Diānas kāzām 2

Arī princis Čārlzs un viņa māte, karaliene Elizabete vērsušies pret medijiem par dažādām publikācijām, kas aizskārušas karaliskās ģimenes privātumu.

Citi šobrīd lasa

Eksperte: sabiedrība sākusi nogurt no izskaistinātam dzīvēm sociālos tīklos 20
VK: premjers un kultūras ministrs birokrātiskā vēstulē noraida Valsts kontroles aicinājumu uz atklātību 13
Limbažu pusē nakts laikā vairāki vīrieši ielauzušies lauku mājā un nolaupījuši cilvēku 1
Pievienot komentāru

Достали? Принц Уильям отказывается жить под одной крышей с Гарри и Меган

«Сердце запускали пять раз»: 12-летняя девочка из Петербурга захлебнулась в бассейне в Турции и впала в кому