Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tūkstošiem cilvēku Rīgā svin Tēva dienu
Tēva dienas gājiens šogad notiek jau piekto gadu. (Foto: Toms Norde)

Tūkstošiem cilvēku Rīgā svin Tēva dienu

Bērni
2017. gada 9. septembrī 14:38 2017. gada 9. septembrī 14:38
  Mammamuntetiem.lv
Šodien, 9. septembrī, jau piekto gadu pēc kārtas notiek Tēva dienas festivāls 2017, kas sākās ar sirsnīgu, ģimenisku gājienu no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam. Gājiena centrālie saukļi: „Lepns, ka esmu tētis” un „Es tevi mīlu, tēti!”. 

Kā jau katru gadu, gājiens sākās no Brīvības pieminekļa, un svinīgu soli tam piešķīra LR Zemessardzes orķestris diriģenta Anda Kareļa vadībā, kas muzicēja gājiena priekšgalā.

„Tā kā gājiena dalībnieku skaits ar katru gadu kļūst lielāks, man šķiet, jau var teikt – Tēva dienas atzīmēšana Latvijā jau ir iedzīvojusies, vairumam ģimeņu kļuvusi par neatņemamu svētku kalendāra sastāvdaļu,” pēc gājiena iespaidos dalās pasākuma organizatore, Latvijas vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. 

Organizatori priecājas, ka ar katru gadu gājiena dalībnieku pulks ievērojami pieaug un nu kopā pulcē tūkstošiem ģimenes cilvēku no visas Latvijas, savukārt Tēva dienas festivālu Vērmanes dārzā, kas ilgst dienas garumā, kopumā apmeklē vairāk nekā 5000 dalībnieku. 

Apsveikuma runu īpaši Tēva dienas festivāla apmeklētājiem bija sagatavojis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka katra cilvēka dzīvē milzīga loma ir gan mātei, gan tēvam: „Tēvs ir cilvēks, uz kura pleca atbalstīties grūtos brīžos, kura stiprajās rokās sajust drošību un mīlestību. Tēva viedais padoms un iedrošinājums ļauj mums gūt pārliecību par saviem spēkiem un sasniegt arvien jaunus mērķus. Būt tēvam ir vienlaikus atbildība un piepildījums. Novēlu spēku un sirdsgudrību ikvienam vīrietim, kurš cenšas būt labs tēvs saviem bērniem!”

„Kad pirmo reizi organizējām gājienu par godu tētiem, gājiena dienas rītā iezagās raizes un nedrošība – Brīvības iela ir slēgta, vai tiešām būs, kas piedalās? Jo ir radies priekšstats, ka vīrieši Latvijā šādām aktivitātēm nav atvērti. Ta
u jau pirmajā gājienā, kas notika 2013. gadā, piedalījās ap diviem tūkstošiem dalībnieku!” par Latvijas ģimeņu atsaucību svinēt Tēva dienu stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Sadarbībā ar:

Citi šobrīd lasa

FOTO: nenoskaidroti huligāni Rīgā apzīmējuši tramvaju ar Ministru prezidentam Kariņam neglaimojošu grafiti 3
"Tā bija spēle" Igaunijā zināms šaušanas instruktors piedod slepkavības mēģinājumā apsūdzētajai sievai, kura iešāva viņam sejā
Pavļuts: pie normālas dzīves mēs neatgriezīsimies vismaz turpmāko pusgadu 19
Pievienot komentāru

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы 1

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина 1