Kā uzveikt celulītu. Padomi
Dzīvesstils

Kā uzveikt celulītu. Padomi

Jauns.lv

Celulīta likvidēšana nav vienreizēja kampaņa, ko katru gadu sākt pavasarī. Ja reiz būsi tam pieķērusies, zini – tev jābūt gatavai mainīt arī ierasto dzīvesveidu, pretējā gadījumā iegūtais rezultāts būs īslaicīgs.

Kā uzveikt celulītu. Padomi...

Celulīts – organisma sliktas vielmaiņas rezultāts, kas cieši saistīts ar mazkustīgu dzīvesveidu. Parasti celulīta skartajās zonās ir palēnināta vielmaiņa un limfas attece, tādēļ organismam ir grūti sašķelt tauku šūnas. Neseni pētījumi par celulītu atklāj, ka tas patiesībā sastāv no divu veidu šūnām: palielinātām tauku šūnām un starpšūnu telpā uzkrāto gēlveida masu, kas radusies no taukiem, ūdens un toksīniem. Tā kā sievietēm gurnu, vēdera un augšstilbu rajonā ir irdenāki zemādas audi, tieši šīs zonas celulītam ir visvienkāršāk iekarot.

Identificē cēloņus

Skaidrs, ka liela nozīme, veidojoties celulītam, ir ģenētiskajam faktoram. To diemžēl savas dzīves laikā mainīt nav iespējams, toties pārējos cēloņus vari mazināt, kaut mazliet mainot dzīvesveidu.

Mazkustīgs dzīvesveids.

Ja lielāko dienas daļu pavadi, strādājot pie datora, tad turpmāk ikdienā palielini slodzi tieši kājām. Dodies garās pastaigās svaigā gaisā, lifta vietā izmanto kāpnes, atlicini brīdi, lai varētu pasoļot, augsti cilājot kājas. Tas organismā uzlabos asinsriti un limfas darbību, tādēļ tas daudz veiksmīgāk tiks galā ar lēno vielmaiņu.

Šaurs, apspīlēts apģērbs. Arī tas ir viens no faktoriem, kas veicina celulīta veidošanos.

Nepietiekama šķidruma lietošana.

Nav obligāti jāizdzer divi litri ūdens, bet izdzertā ūdens daudzums gan jāpalielina. Svarīgi panākt, lai visu laiku nodarbinātu nieres. Mēģini vismaz ik pēc 20 minūtēm iedzert mazu malciņu ūdens. Nieres, kā zināms, palīdz no organisma izvadīt visus toksīnus.

Hormonālā kontracepcija.

Pierādīts, ka arī hormonu lietošana organismā aizkavē šķidruma izvadīšanu, kas savukārt ir lieliska augsne celulītam.

Nesabalansēta ēdienkarte. Cukurs, baltie milti un piena izstrādājumi ir tipiskie produkti, kas provocē celulīta šūnu veidošanos. Tomēr lielāko ļaunumu ādas veselībai nodara gaļas izstrādājumi, kur gaļa iegūta no ātri audzētajiem mājlopiem, kas savas dzīves laikā baroti ar dažādiem hormoniem.

Biežas diētas.

Kad notievējam, tauku šūnu apjoms samazinās, bet, atsākot ēst kā iepriekš esam radušas, nomestie kilogrami atgriežas ar dubultu spēku. Tas ir tādēļ, ka tauku šūnu apvalkā ir divu veidu receptori: vieni taukiem no šūnas palīdz izkļūt, bet otri – taukiem šūnā iekļūt. Diemžēl to receptoru, kas veicina tauku šūnu palielināšanos skaitliski, ir daudz vairāk, tādēļ arī pēc diētām svars nereti tik ātri atgriežas. Turklāt palielinās tieši tās problēmzonas, kurās jau iepriekš bija visvairāk tauku šūnu. Tādēļ vislabāk ar celulītu cīnīties, pilnībā mainot ēšanas paradumus, lai svars zūd pakāpeniski, bet uz visiem laikiem.

Diagnosticē celulīta stadiju

Ja vēlies sasniegt ātrāku rezultātu, ieteicams doties uz konsultāciju pie ķermeņa estētikas speciālista. Viņš ar speciālas aparatūras palīdzību noteiks, kādas pakāpes celulīts ir tieši tev. Tas palīdzēs izvērtēt, kuras procedūras ādai būs vispiemērotākās.

Dziedātāja Fērdžija

Slavenas sievietes cieš no celulīta

Četras stadijas

PIRMAJĀ STADIJĀ organismam raksturīgi aizturēt šķidrumu. Stāvot celulīts ir praktiski neredzams, bet to var pamanīt spilgtā apgaismojumā vai arī tad, ja ādu problēmzonā saspied. Vislabākais veids, kā cīnīties ar šīs stadijas celulītu, doties uz procedūrām, kas attīra ādas virskārtu, palīdz organismam izvadīt toksīnus, uzlabo limfas darbību un nostiprina ādas elastību. Bet noteikti rūpējies, lai asinsvados nokļūtu vairāk skābekļa (te palīdzēs fiziskā slodze, pastaigas un dažādas masāžas). Pretējā gadījumā ādā aktīvāk sāks darboties fibroblasti, kas ražo biezākas ādas šķiedras, un, neko nedarot, ādā var veidoties bišu šūnām līdzīgs režģis, kurā lieliski uzkrāsies celulīts. Mājās profilaktiski sāc lietot pretcelulīta krēmus, veikt kontrasta dušas un regulāras pašmasāžas.

OTRAJĀ STADIJĀ celulītu sāksi pamanīt arī tāpat, stāvot. Saspiežot ādu, veidosies izteiksmīgāka apelsīna miziņa. Starp procedūrām salonā izvēlies tādas, kas uzlabo ādas vielmaiņu, asinsriti, limfas atteci un ādas tonusu.

TREŠAJĀ STADIJĀ āda jau ir diezgan grubuļaina un tajā ir traucēta asinsrite. Ir jādara viss, lai ādā paātrinātu vielmaiņu un noteikti jāpārskata savi ikdienas dzīvesveida paradumi. Starp limfodrenāžas, ķermeņa ietīšanām, toksīnu izvadošajām un saistaudu stiprinošajām procedūrām noteikti iekļauj arī vēdera masāžu. Vēderā ir visi organisma svarīgākie orgāni, kas ir diezgan atbildīgi par liekajiem taukiem. Ar masāžas palīdzību tos izkustinot, uzlabojas vielmaiņa un arī zarnu darbība, kas ir būtiska, lai veiksmīgāk izvadītu toksīnus.

CETURTAJĀ STADIJĀ celulīts ir ļoti izteikts. Problēmzonās ir ļoti novārdzināta asinsrite, āda visu laiku ir vēsa un var būt pat sāpoša, jo tauku sabiezējumi ir tik lieli, ka nospiež nervu galus. Šajā stadijā ar pretcelulīta procedūrām jābūt visuzmanīgākajai. Vispirms nepieciešams aiziet pie ārsta, lai noskaidrotu, ka vispārējais veselības stāvoklis ir normas robežās, pēc tam kopā ar speciālistu uzsākt pretcelulīta programmu. Šajā stadijā reizēm ieteicama ir tauku atsūkšana, lai āda labāk pakļautos vēlamajām pārmaiņām.

Kuras procedūras salonā palīdz?

Lai sasniegtu vēlamo ādas efektu, svarīga kompleksa un ilgstoša cīņa visa mūža garumā. Nepietiks ar dažām procedūrām, kas mazinās celulītu un viss. Tiesa, āda kļūs gludāka, bet, nemainot ierastos paradumus, celulīts drīz var atgriezties. Pret celulītu lieliski palīdz ietīšanās aļģēs, vakuuma masāža, lipolīze, organisma attīrošās procedūras, aukstuma un karstuma terapijas vai arī kādas aparāta procedūras. Vien atceries, lai arī kuru procedūru izvēlēsies, to ieteicams veikt kursa veidā, vismaz astoņas procedūras, kas veiktas ik pēc divām vai trim dienām. Bet tad, lai iegūto efektu noturētu, profilaktiski dodies uz salonu vismaz reizi mēnesī.

Kintija Bulava/Foto: Bulls Press