Bangladešas skolās aizliedz bērnus pērt un sist ar nūjām
Dzīvesstils

Bangladešas skolās aizliedz bērnus pērt un sist ar nūjām

Jauns.lv

Pēc strauji pieaugošās skolotāju necilvēcīgās izturēšanās pret skolēniem Bangladešas valdība skolās aizliegusi pēršanu. Bērnu sišana ar nūjām un žagariem „var būt necilvēcīga”, sapratusi šīs valsts valdība.

Bangladešas skolās aizliedz bērnus pērt un sist ar...
Tālajā Bangladešā bērni skolās par disciplīnas pārkāpumiem joprojām tiek sisti ar nūjām un pērti ar žagariem. Tagad pieaugušo vardarbība aizliegta ar likumu.
Tālajā Bangladešā bērni skolās par disciplīnas pārkāpumiem joprojām tiek sisti ar nūjām un pērti ar žagariem. Tagad pieaugušo vardarbība aizliegta ar likumu.

"Miesassods kavē skolēnu attīstību," Bangladešas skolām izdotajā valdības rīkojumā norādījis Bangladešas izglītības ministrs Saieds Ataurs Rahmans, ziņo LETA.

"Skolotājiem būtu jāpalīdz pilnveidot skolnieku fizisko un garīgo attīstību, skolotājiem tie būtu jāaudzina tā, lai skolnieki izaugtu par savas valsts cienīgiem pilsoņiem," teikts rīkojumā.

Rahmans aģentūrai AFP pastāstīja, ka aizliegums par pēršanu un sišanu tika pieņemts, jo valdība "sapratusi, ka šie soda veidi var būt necilvēcīgi".

"Daži vecāki pat uzbrukuši skolotājiem, kuri pēra to bērnus," informēja Rahmans, piebilstot, ka miesassods var izraisīt arī apzinātu skolas kavēšanu, jo ticis novērots, ka skolnieki neapmeklē tās mācību stundas, kurās tie tiek pērti.

Lēmums par pēršanas aizliegumu tika pieņemts pēc tam, kad Bangladešas Augstākā tiesa pieprasīja, lai valdība cīnītos pret strauji pieaugošajiem un pārmērīgajiem miesassoda izmantošanas gadījumiem skolās.

Martā astoņi bērni ārstējās slimnīcā pēc tam, kad skolas direktore tos nopēra par to, ka skolēni bija aizmirsuši uz skolu paņemt līdzi savus krāsainos zīmuļus.

Bangladešā kopumā skolas apmeklē aptuveni 30 miljoni skolēnu, un saskaņā ar iepriekšējā gada oktobrī izdoto ANO Bērnu fonda (UNICEF) ziņojumu 9 no 10 skolēniem skolās tiek fiziski iespaidoti.

Ziņojumā, kurā tika apkopota informācija par vairāk nekā 3800 bērniem no 9 līdz 18 gadu vecumam, atklājās, ka visbiežāk bērni tika fiziski sodīti, izmantojot nūju vai žagarus.

Ziņojums parādīja arī to, ka septiņi no desmit bērniem tika fiziski sodīti arī mājās.


LETA AFP / Foto: Bulls Press