Grūtnieču kults fitnesa zālē
Dzīvesstils

Grūtnieču kults fitnesa zālē

Jauns.lv

Kad fitnesa kluba vadītāja Dace Svence izstāstīja, ka viņas pastāvīgās vingrotājas viena pēc otras paliek stāvoklī, gribēju noskaidrot – kas tad īsti notiek ar mūsu reproduktīvo veselību, ja regulāri ejam vingrot.

Grūtnieču kults fitnesa zālē...

Vismaz divreiz vairāk seksa

„Mūsu klubā nepilnos divos gados ir jau astoņas jaunās mammas. Viņu vidū gan pastāvīgās klientes, gan arī mūsu treneres un pat uztura speciāliste,” stāsta Dace Svence.

Viņa šo fenomenu skaidro ar to, ka, regulāri vingrojot, ļoti labvēlīgi norit fizioloģiskie procesi. Uzlabojas asinsrite un vielmaiņa. Līdzsvarojas sievietes enerģija, un pamatīgi palielinās dzīves apmierinājuma līmenis. Pie tā vainojams laimes hormons endorfīns, kas aktīvi izstrādājas tieši fiziskās slodzes laikā un pat krietnu laika sprīdi pēc tās.

Patiesībā tieši no šī hormona klātbūtnes ķermenī atkarīgs, vai vīrietis vispār paskatīsies uz sievieti. Piekritīsi – kad esi iemīlējusies, tu apbur ne tikai mīļoto, bet arī teju katru pretimnācēju. Un tad nav skaidrs, kādēļ tad, kad vēlies vīriešu uzmanību, tās nav, bet, kad tās ir pietiekami, dabū dubultu un pat trīskāršu devu. Lūk, endorfīna noslēpums.

Pēc vingrošanas nodarbībām sieviete staro, viņa ar sevi ir ļoti apmierināta. Celulīts un tauciņi šķiet savaldīti. Kompleksi aizmirstas. Aprēķināts, ka ar savu izskatu apmierinātai sievietei sekss ir vismaz divas reizes biežāk nekā tām, kam grūti sevi pieņemt. Un biežākam seksam loģisks iznākums ir grūtniecība.

„Ir tik ļoti patīkami, kad zvanu savām meitenēm un jautāju, kur viņas pazudušas, jo sporta klubā neesam tikušās divas nedēļas. Bet viņas atbild – aiii, Dace, es gaidu bērniņu!” priecājas sporta kluba vadītāja.

Grūtnieču vingrošana

Kad sieviete ir stāvoklī, ar fitnesa nodarbībām jābūt piesardzīgākai. Apļa treniņš, kura laikā ar hidrauliskajiem trenažieriem tiek nodarbināti visi muskuļi, šajā dzīves periodā nederēs. Tas ir tādēļ, ka vairākos vingrojumos paredzēts cilāt rokas uz augšu un leju, kas grūtniecēm nav veselīgi. Ja gribas vingrot, tad jāiet tikai uz grūtniecēm paredzētajām nodarbībām.

Bet der ielāgot padomu: ja ar vingrošanu sāki nodarboties tikai pavisam nesen, pirms paliki stāvoklī, tad labāk šo nodarbi neturpini. Organisms īsti fitnesam nav gatavs. Atsāc vingrot pēc bērna dzimšanas. Vai arī pildi tikai tos vingrinājumus, kas paredzēti mazā iegurņa attīstībai. Vēlams – profesionāļa uzraudzībā. Tas palīdzēs sagatavoties dzemdībām, bet visbūtiskākais – stiprinās mazo iegurni, kas palīdzēs novērst urīna nesaturēšanu, ar ko sievietes bieži sirgst pēc dzemdībām.

Mīnus 1,5 kilograms nedēļā

Kad mazulis piedzimis, tiklīdz jūties pietiekami labi, lai atgrieztos sporta klubā un arī tavs ārsts neattur, vari atgriezties (vai izmēģināt) sievietēm tik veselīgo apļa treniņu. Sporta nodarbības palīdz atgūt grūtniecības un dzemdību laikā zaudētos organisma spēkus. Un, protams, ķermeņa aprises.

Treneri novērojuši vēl kādu skaistu sakritību: tās mammas, kuras uz sporta klubu aktīvi sāk nākt uzreiz pēc bērna dzimšanas, proti, pirms atvases divu gadu jubilejas, krītas svarā daudz ātrāk nekā tās, kas fiziskajām aktivitātēm pievēršas krietni vēlāk. Organismam ar to slodzi, ko saņem divu stundu pastaigās, stumdot mazuli pa parku vai nēsājot ratiņus uz piekto stāvu, vien ir par maz. Tā ir lieliska profilakse, bet muskuļu un ķermeņa slaiduma stiprināšanai vajadzīgas regulāras sporta nodarbības. Vidējais svara kritums pēcdzemdību periodā – no pus līdz pusotram kilogramam nedēļā. Ar nosacījumu, ka vingro vismaz trīs, četras reizes nedēļā.

Kintija Bulava / Foto: Bulls Press