Latvijā sievietes bez bērniem ir vairāk nodarbinātas nekā vīrieši
Latvijā atšķirībā no kopējām tendencēm Eiropas Savienībā (ES) sievietes bez bērniem ir vairāk nodarbinātas nekā bezbērnu vīrieši.
ES dalībvalstīs sieviešu bezdarbs ir lielāks nekā vīriešu neatkarīgi no tā, vai viņām ir bērni vai nav, izņemot Latviju, Igauniju, Lietuvu, Īriju, Ungāriju un Somiju, kur sieviešu bez bērniem nodarbinātība ir lielāka nekā vīriešu, secinājis statistikas birojs "Eurostat".
Vidēji ES strādā 75,8% sieviešu, kurām nav bērnu, savukārt vīriešu, kuriem nav bērnu, nodarbinātības līmenis ES ir 80,3%. Turpretim Latvijā šie rādītāji ir attiecīgi 75,5% un 68,8%, Lietuvā - 76,2% un 65,2%, bet Igaunijā - 81,6% un 71,5%.
Visvairāk sieviešu bez bērniem strādā Čehijā (84,4%), bet vismazāk sievietes, kurām nav bērnu, darba attiecībās stājušās Itālijā (63,9%) un Grieķijā (64,8%). Savukārt vīriešu, kuriem nav bērnu, vidū vismazākais bezdarbs ir Nīderlandē, kur strādā 88,2% no viņiem, bet vislielākais bezdarbs šādu vīriešu vidū ir Lietuvā, kur strādā tikai 65,2% vīrieši, kuriem nav bērnu.
Lai gan vidēji ES darba attiecībās visvairāk ir iesaistījušās sievietes, kurām nav bērnu, Latvijā un Lietuvā procentuāli vairāk strādā sievietes, kurām ir viens bērns. No visām sievietēm, kurām ir tikai viens bērns, Latvijā oficiālu darbu strādā 76,8%, sievietes ar diviem bērniem - 75,3%, bet ar trim vai vairāk bērniem - 61,4%. Lietuvā šie dati ir attiecīgi 81,3%, 78,8% un 66,7%.
Igaunijā, tāpat kā vidēji ES, visvairāk darba attiecībās ir iesaistītas sievietes bez bērniem, bet sievietes ar vienu, diviem un trim bērniem attiecīgi 77,6%, 70% un 56,5%.
Savukārt vīriešu vidū visvairāk darba attiecībās stājušies tie, kuriem ir divi bērni (90,6%), bet vismazāk tie, kuriem bērnu nav (80,3%).
Latvijā un Lietuvā arī situācija ir līdzīga, jo visvairāk nodarbināti ir vīrieši ar diviem bērniem, bet vismazāk - bez bērniem. Igaunijā šī tendence ir nedaudz atšķirīga, jo algotu darbu visvairāk strādā vīrieši ar trim vai vairāk bērniem (84,9%).