Pavasarī uzradušies peļu vēderiņi roku muskuļu vietā. SOS!
Dzīvesstils

Pavasarī uzradušies peļu vēderiņi roku muskuļu vietā. SOS!

Jauns.lv

Siltais laiks neatlaidīgi rauj nost biezās drēbes. Novērtē kritiski, kā izskatās tavu roku muskuļi, lai prieku par jauno bezpiedurkņu kleitu vai topiņu tev nesabojātu pēkšņi uzradušies „peļu vēderiņi” un nokarenā āda.

Pavasarī uzradušies peļu vēderiņi roku muskuļu vie...

Iesaka ķermeņa kopšanas speciāliste Margarita Stūrmane.

Kompleksa pieeja

Lai augšdelmu iekšpusē neveidotos nokarena āda, zem kuras bēdīgi stiepjas vārgi muskuļi, tev par šo zonu ir jārūpējas regulāri, ne tikai tad, kad pie durvīm klauvē vasara vai jāvelk mugurā svētku tērps bez piedurknēm. Tam vajadzīga kompleksa pieeja: katru dienu veic muskuļus stiprinošus vingrinājumus; vismaz reizi nedēļā nostiprini iegūto efektu ar procedūrām – vislabāk palīdz limfodrenāža, vakuummasāža, masāža ar ēteriskajām eļļām, ietīšanās u.c. Mājas apstākļos izmanto vannu, kontrastdušu, pīlingu, skrubi, norīvēšanos, ietīšanos u.c. Noturīgam rezultātam katru dienu lieto speciālos ādas kopšanas līdzekļus, kas tonizē ādu, savelk un nostiprina, lai nekarājas.

Ja roku muskuļos ieviesies celulīts, nepieciešama daudz nopietnāka kopšana. Celulīta aprūpe ir tāda pati kā uz kājām un dibena, tikai tai jābūt maigākai. Labu efektu dod aparātprocedūras, ķermeņa augšējās daļas vakuummasāža, limfodrenāža vai masāža ar speciāliem ķermeņa kopšanas līdzekļiem. Tās vajadzētu uzticēt speciālistam kādas divas līdz trīs reizes. Efektīvs ierocis cīņā ar ādas ļenganumu ir ietīšanās procedūras ar aļģēm, jūras mālu, dūņām, kas labi izvada toksīnus. Papildus jādzer daudz ūdens, zaļo tēju, lai organisms ātrāk izvadītu šlakvielas.

Medaina kūre

Ja ādai nav alerģijas pret medu, sasmērē ar to roku muskuļus; ideāli, ja vari to iemasēt ar cimdiņu. Aptin pārtikas plēvi, pēc 20 līdz 30 minūtēm nomazgā remdenā ūdenī. Līdzvērtīgu efektu dod ietīšanās šokolādē.

Ievēro virzienu!

Veicot masāžu pati, gan roku iekšpusē, gan augšpusē ievēro virzienu uz sirdi – uz augšu, uz padusēm. Masē maigi, bet drusciņ ar spiedienu.  

Iesaka fitnesa treneris, bioenerģētikas eksperts Andžejs Reiters.

Arī metafizisks skaidrojums  

Roku muskuļu vājumam ir noteikts skaidrojums. Ja grib kaut ko savā ķermenī mainīt, ir svarīgi trīs faktori. Pirmais –

pārtika

,

ko ēdam

, ir galvenais izejmateriāls, no kā būvējam savu fizisko ķermeni. Tā kļūst aizvien modificētāka un neveselīgāka. Otrs –

fiziskās aktivitātes

. Mēs kustamies aizvien mazāk, sēžam pie datora, sadzīves tehnika aizstājusi roku darbu. Trešais –

mūsu domas

. Ir svarīgi tas, ko domājam, ko pieņemam vai atgrūžam. Roku muskuļi ir paredzēti noteiktām funkcijām: bicepss – pievilkšanai, tricepss – atgrūšanai. „Peļu vēderiņus” taisa tricepss, ja tu grūd projām: „Nē, negribu, neņemšu, neesmu pārliecināta, esmu aizvainota, nobijusies, darīšu citādāk...” Ja arī pašai tā nav, tad tas ir mantojumā no vecākiem, jo šī vaina mēdz būt pat jaunām meitenēm.

Ja uz rokām ir celulīts

, to rada nerealizētās ieceres un sapņi. Jebkura ideja – domforma sākotnēji ir tikai maza, apaļa lodīte. Kad to formulējam savā galvā, Visums tūdaļ tai dod enerģiju. Jebkurai – labai vai sliktai domai. Ja doma netiek realizēta, tā paliek. Celulīts raksturīgs tām, kam bijis daudz ideju un plānu, bet nav bijis iespējas vai laika tos īstenot. Tāpat ir ar mīlestību. Nevajag baidīties un to atgrūst, bet gan pieņemt un novērtēt, citādi krāsies enerģijas rezerves. Celulīts izskatās pēc maziem kunkulīšiem, kā daudzu mazu ideju kopumiem, līdzīgi ikriem, kas ir iecere par vienu mazu dzīvībiņu.

Triju soļu rīcības plāns

Pārtikas izvēle. Meklē līdzīgo. Dabā ir viss, kas tev vajadzīgs. Ēd to, kas līdzinās rokām ar muskuļiem un asinsvadiem – sparģeļus, dilles, pētersīļus, dažādus zaļumus, pupiņas pākstīs, jūras produktus. Jo vairāk šķiedru un muskuļu, jo labāk. Galvenais – neēd neko, kas izskatās pretēji un līdzinās celulītam – nedabiski uzpūstam un treknam. Te der teiciens: ja lietosi ēdienu kā zāles, tev nekad nebūs jālieto zāles kā ēdiens.    

Vingrinājumu komplekss. 1. Apsēdies uz pašas gultas vai krēsla malas, atstutējies blakus ar rokām. „Pārkar” dibenu pār malu un atspiedies uz augšu, uz leju. 2. Paņem pilnu pudeli ūdens vai hanteli, izstiep vienu roku taisni virs galvas, pēc tam saliec roku, lai elkonis pieskartos galvai. Saliec roku un iztaisno. Pēc tam – otru roku. 3. Nogulies uz muguras, katrā rokā – pa hantelei. Atbalstot elkoņus pie grīdas, saliec rokas un iztaisno. Lai būtu līdzsvars, izvingrini bicepsus: apsēdies, paņem rokās hanteles, rokas gar sāniem. Saliec tās, lai dūre atdurtos pret plecu, un iztaisno. Visus vingrinājumus atkārto 30 reižu pa diviem lāgiem. Pēc tam izstaipies – aizliec saliektu roku aiz galvas un pastiep to pēc iespējas tālāk vai apstājies pie sienas un mēģini to pagrūst.  

Labākais vingrinājums pret „peļu vēderiņiem” ir braukšana ar velosipēdu. Rokas balsta tieši tricepsi. Tajā brīdī notiek vibrācija, muskuļu drebēšana, kas efektīvi paātrina limfas un asinsvadu cirkulāciju un vienlaikus mazina svaru. Šī nodarbība apvieno aerobo slodzi, muskuļu treniņu un vibrāciju.

Viss sākas galvā. Jebkuru procesu var ietekmēt gan no fiziskās, gan psihiskās puses. Kā sāc kustināt vienā pusē, tā kustība sākas arī otrā. Ja palūko fiziskajā plānā attiecībā pret agrākiem laikiem, vaina ir kustību trūkumā. Liekais svars, celulīts un nokareni muskuļi veidojas arī jaunām meitenēm, ja dzīvē galveno vietu ieņēmis dators, pa kuru viss notiek mākslīgi, nevis pa īstam. Viss, ko darām „draugos”, „feisbukā” un „tviterī”, ir tikai principā – virtuāla ilūzija, nevis īstenība. Lietas pasaulē pastāv trijos veidos: domformā (mums rodas ideja), principā (to realizējam virtuālajā vidē) un īstenībā (to darām pa īstam). Dators aizstāj dabiskās funkcijas – aptaustīt, apņemt, apskaut, apmīļot vai atgrūst, tāpēc emocijas pāriet psihiskajā plānā, kas drīz izpaužas fiziski.

Sakārto domas. Analizē savu dzīves ceļu, centies atrast tos notikumus, kad kaut kādu iemeslu dēļ esi atgrūdusi ko labu. Tev nevajag sevi šaustīt, bet iekšēji lūdz piedošanu savam dzīves ceļam un saki: tagad tā vairs nerīkotos. Ja tas būs pa īstam, notiks enerģijas izlāde uz mirkli, kad tas notika, un tavu ķermeni pārņems siltuma sajūta. Pacenties atcerēties visus notikumus. Esi gatava tam, ka šo notikumu Visums tev drīz vien atprasīs kā mājas darbu un radīs situāciju, kurā būs identisks lietu stāvoklis, uz kuru tev vajadzēs reaģēt – pareizi. Tas nozīmē – pieņemt kādu cilvēku vai situāciju. Tas var atkārtoties divas, trīs un vairākas reizes, kamēr rīkosies pareizi.

Sandra Puntule / Foto: Shutterstock

Tēmas