
Viens ieradums, kas liek izskatīties vecākai, nekā esi

Kā saglabāt jaunību ne tikai izskatā, bet arī domāšanā? Psihoterapijas speciāliste Solvita Vektere žurnāla "100 Labi Padomi" jaunākajā numurā skaidro, kā ikdienas ieradumi un aizrautība var kļūt par jaunības noslēpumu.
Par jaunību neliecina tikai izskats un krunciņu neesamība, bet arī domāšana. Ja tu skaties uz jauniešiem un pie sevis nodomā vai pat skaļi pasaki, ka tavā jaunībā gan tā nedarīja, ir vērts pārdomāt savu attieksmi. Jo jauneklīga domāšana gandrīz vienmēr nozīmē arī to, ka tu izskatīsies jaunāka.
Mirdzošas acis
Jaunība nozīmē aizrautību. Gadiem ritot, mēs to mēdzam pazaudēt, tā sarūk, un cilvēks ieslīgst rutīnā. Diemžēl rutīna līdzi nes ļoti nepatīkamus simptomus – cilvēks zaudē interesi par dzīvi, viņa acis vairs nemirdz, un tas liek izskatīties vecākam. Lai nezaudētu aizrautību, vislabākais līdzeklis ir hobiji un tādu cilvēku sabiedrība, kuriem ir līdzīgas intereses. Tev kritusi laimīgā loze, ja tavs darbs ir interesants un dara tev prieku, turklāt vakaros var nodoties saviem hobijiem. Tomēr ārkārtīgi daudziem cilvēkiem viņu darbs nepatīk, vakarā viņi dodas mājās, paēd un apsēžas pie televizora, lai nākamajā dienā atkal darītu to pašu. Tā var ātri ieslīgt rutīnā, ja tas jau nav noticis.

Ja šis ir tavs stāsts, tev ir vajadzīgs hobijs, kas liks acīm mirdzēt. Kas tevi interesē? Kas tev patīk? Ko tu būtu gatava darīt stundām ilgi? Varbūt tevi aizrauj dejošana, fotografēšana, ēst gatavošana vai dārza darbi? Arī fiziskās aktivitātes var sagādāt ārkārtīgi daudz prieka. Turklāt tā ir iespēja būt kopā ar līdzīgi domājošajiem, un jauna draudzība ir viens no veidiem, kā saglabāt jaunību.
Lai uzzinātu, kam vēl jāpievērš uzmanība, lai saglabātu jaunību, lasi žurnāla 100 labi padomi jūlija numuru. Tas pieejams labākajās preses tirdzniecības vietās visā Latvijā. Žurnāla digitālo versiju meklē vai abonē Zurnali.lv.
