Gribu īstu kažociņu, kaut vai lietotu. Bet kā atrast labu?
Salīdzinot ar citām kažokādām, vislētākie ir trušādas izstrādājumi, tomēr jāņem vērā, ka trušādas kažociņš kalpos visīsāko laiku. Lai tas labi izskatītos, pēc divām trim sezonām būs vajadzīgs remonts.
Visilgāk kalpo ūdrādas kažoks – ap 20 gadu, bebra – 18, ūdeles – 10, roņādas – 17, karakula – 7, bet nūtrijas un lapsas – aptuveni 5 gadus. Ja izejmateriāls ir labs, kažokāda kalpos ilgi. Tādēļ noteicošie kalpošanas faktori ir ādu izcelsme un apstrāde. Izpēti kažokādas kreiso pusi – tai jābūt baltai un mīkstai. Labus kažokādas izstrādājumus var nopirkt arī lietotu apģērbu veikalos. Tomēr paskaties – ja āda ir jau sacietējusi, var gadīties, ka kažoks vienkārši no vecuma izjūk.
Ļoti svarīga nozīme ir arī kažoka glabāšanai. Pirmais noteikums – kažoku nevajag glabāt skapī, tas ir jāvalkā! Parasti aukstumā spalva sasparojas un kļūst izskatīgāka. Ja kažoks, ienākot no āra, ir mitrs, uzkar to uz pakaramā, lai žūst, bet nekādā gadījumā nežāvē un neglabā pie radiatoriem vai krāsns. Ja spalvas pēc izžūšanas ir salipušas pušķīšos, kažoku vienkārši izpurini vai ar drēbju birsti vieglītēm izsukā pa spalvai.
Siltajā sezonā kažociņu ieteicams glabāt auduma maisā, kas laiž cauri gaisu un ļauj ādai elpot.
Slavenās dāmas kažokādās
Pūkaini, silti un stilīgi. Slavenības kažokādās
,