Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes foto

Darbu sākusi digitālā platforma domājošiem teātra skatītājiem - TeatraVestnesis.lv

Kultūra
2. februārī 19:57 2021. gada 2. februārī 19:57
  Jauns.lv / LETA
Publiskai pieejai atklāts žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālais "paplašinājums" - platforma "teatravestnesis.lv", informēja žurnāla producente Ieva Anševica.

Kā redakcijas rakstā uzsvērusi vienotā medija galvenā redaktore Edīte Tišheizere, platforma būs vieta, kur "jaunais un pieredzējušais sastopas vistiešākajā veidā: to rada jauni cilvēki, bet viņiem ir arī droša "aizmugure" - ne vien žurnāla redakcija, bet ari tā rakstu arhīvs".

Savukārt platformas "teatravestnesis.lv" redaktore, Normunda Naumaņa Jaunā kritiķa veicināšanas balvas laureāte Juta Ance Romberga izvirzījusi mērķi "tuvināt teātrim domājošu skatītāju un skatītājam - mudinošu teātri".

Pēc Anševicas paustā, platformas galvenās sastāvdaļas ir aktuālie materiāli, ko atjaunos ik nedēļu, žurnāla digitālā versija, kas tiks pievienota četras reizes gadā, hronika. Būtiska sastāvdaļa būs arhīvs, kurā pakāpeniski tiks ievietoti visi numuri. Līdz ar to žurnāla pastāvēšanas vairāk nekā 30 gadu laikā uzkrātais, teātri un citas performatīvās mākslas dokumentējošais materiāls, proti, recenzijas, pētnieciskie raksti, intervijas, portreti, tulkojumi un citi, kļūs pieejams ne tikai drukātā veidā, kas nodrošina šo materiālu ilglaicīgu saglabāšanos, bet arī digitālā formātā, kas ļauj tos izmantot attālināti un jebkurā laikā.

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" nāk klajā kopš 1989.gada ar divu gadu pārtraukumu ekonomiskās krīzes laikā. 2013.gadā to atjaunoja redkolēģija, kurā darbojās teātra zinātnieki Tišheizere, Naumanis, Maija Svarinska un Ieva Struka. Patlaban redakcijai pievienojusies Romberga galvenās redaktores vietnieces amatā.

Vēl portālā

Ko laukos drīkst būvēt bez projekta un saskaņošanas 6
Sena tradīcija: nezāles jāizravē līdz Jāņiem. Kāpēc?
Trīs receptes, kā pagatavot vasarīgas zivis: līdaku, zandartu un līni
Pievienot komentāru

"Глаза открыла и уже устала": отдыхающая на Мальдивах жена Петросяна пожаловалась на эмоциональное выгорание

"В рожу все-таки плюну, когда увижу": оскорбленная Виктория Боня набросилась на известного ведущего