Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Stambulas biennālē runā par cilvēces ekoloģisko pēdu, kura šobrīd vēršas pret savu radītāju 3

Dzīvesstils
2019. gada 21. oktobrī 14:29 2019. gada 21. oktobrī 14:29
  Una Meistere | Pastaiga
Stambulas biennāle ir nozīmīgākais laikmetīgās mākslas notikums Turcijā. Gana blīvajā pasaules dažādo biennāļu deķī, kas nu jau iestiepjas arī neierasti attālos pieturpunktos (Kongo, Karači, Nigērija, Katmandu u. c.), tā vienmēr izcēlusies ar izteiktu identitāti.

Stambulas biennāles spēks ir ciešā mijiedarbība ar pilsētu. Taču tās mērķis nekad nav bijis reklamēt Stambulu, bet gan radīt jaunu, jēgpilnu publisko telpu, kas spēj iedvesmot jaunu auditoriju, jaunus cilvēkus, – ne velti jau kopš 2013. gada ieeja biennālē ir par brīvu.

Foto: EPA/Scanpix

Viena no biennāles galvenajām prioritātēm ir arī radīt jaunus darbus, un šis starptautiskais projekts ir vieta, kur savus darbus var prezentēt pašas Turcijas mākslinieki.

Foto: Publicitātes foto

Iepriekšējās Stambulas biennāles kuratori bija skandināvu mākslinieku duets Elmgreen&Dragset, bet šis laidiens uzticēts franču mākslas vēsturniekam, kuratoram un Montpellier Contemporain (MoCo) direktoram Nikolā Burjo, kurš savulaik bijis arī viens no Parīzes Palais de Tokyo līdzdibinātājiem un direktoriem (2007–2010).

Foto: ZUMAPRESS.com

16. Stambulas biennāle vārdā "Septītais kontinents" runā par cilvēces ekoloģisko pēdu, kura šobrīd vēršas pret savu atstājēju jeb radītāju.

Tā dēvēto Septīto kontinentu veido 3,4 miljonu kvadrātkilometru plašs apjoms, ko 1997. gadā atklāja amerikāņu okeanogrāfs Čārlzs Mūrs, – šo “ģeogrāfisko” jaunveidojumu, kura izmērs sasniedzis trešdaļu ASV teritorijas, veido vairāk nekā 7 miljoni tonnu peldošu plastmasas atkritumu...

Biennālē piedalās 57 mākslinieki un mākslinieku kolektīvi no 26 pasaules valstīm, un tās darbi (38 no tiem tapuši īpaši šim pasākumam) skatāmi trīs kolorītās lokācijās – Stambulas Kuģu būvētavā (Tersane Istanbul), Pera Museum, kas jau vairākkārt ir kalpojusi par biennāles mājvietu, un vairākās vēsturiskās telpās Bijikadā – lielākajā Stambulai piegulošā Princešu salu arhipelāga salā.

14. septembris – 10. novembris
bienal.iksv.org/en

Saistītās ziņas

Mākslas muzeja direktore Māra Lāce: "Ir brīži, kad gribu kļūt absolūti vientuļš cilvēks"
Ieva Bondare ar gleznošanu tagad uztur ģimeni: "Beidzot mani var saukt par mākslinieci"
Sudraba mākslinieks Oļegs Auzers: "Nameja gredzenu varu uztaisīt 20 minūtēs" 6

Vēl portālā

Skaistumkonkursā "Mis Vācija" uzvar 35 gadus veca sieviete 10
Aina Poiša par savu ģimenes dzīvi: "Nekas vairs nebūs, kā bija"
Darbinieces satraucošais novērojums: vai mazam bērnam atrašanās solārija telpā ir droša? 1
Tēmas: Turcija
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео