3 ieteikumi, kā sēt un diedzēt vasaras puķes balkonam
Laiks sēt tās puķes un citus viengadīgos, divgadīgos vai daudzgadīgos augus, kuriem ir sīkas sēkliņas, – begonijas, pelargonijas, petūnijas, lobēlijas un citas puķes, arī kohijas, skaistnātres, plektrantus un dažādas smilgas. Starp citu, jau februāra beigās un martā var sēt arī dārzam paredzētos augus – zemenes, rozmarīnu, selerijas, artišokus, timiānu, puravus, sparģeļus, tomātus un saldos piparus.
1. Nesēj dziļi!
Diedzēšanai der apmēram 5 cm dziļa kastīte. Plastikāta kastīte labāk saglabās mitrumu. Vēlams ņemt veikalos nopērkamo substrātu stādu audzēšanai, kurā nav kaitēkļu un kukaiņu oliņu. Ja tādas nav, vari izmantot kurmju rakumos izcelto zemi, jo, kā zināms, kurmis rokas tikai pa tādu zemi, kurā ir barības vielas tā našķim – sliekām.
Piepildi kasti ar zemi, viegli piespied ar pirkstiem vai karoti. Izkārto sēklas virspusē (varbūt ar pinceti, jo, piemēram, lobēliju sēklas knapi var ieraudzīt) un vieglītēm ierušini zemē ar dakšiņu. Vēlreiz vieglītēm piespied zemi un aplaisti.
2. Rasini un neiekaltē!
Kamēr augi izdīgst, pāri kastēm jāklāj pārtikas plēve, kas regulāri jāapgriež uz otru pusi, lai nekrājas kondensāts. Zemi laisti ar tējkaroti vai rasini, jo maigajiem dīgstiem pat ūdens lāse var būt par smagu.
3. Sauli nevajag!
Kamēr sēklas izdīgst, kastes vari turēt arī noēnotā vietā – tas palīdzēs saglabāt mitrumu. Kad augi sadīguši, tos izliec gaišā vietā, taču ne uzreiz saulē. Turpini rasināt, un, ja laisti, tad ar tējkaroti!
4. Grozi!
Lai stādiņi neizaugtu šķībi, tos ik dienu vajadzētu apgriezt par 180 grādiem. Stādi būs gatavi izpiķēšanai, kad izaugs otrās lapiņas.