
Kāda ir laba ķerra? Padomi un ieteikumi dārza darbiem

Dārza darbi ir neaizstājami bez dažādiem palīglīdzekļiem, un viena no svarīgākajām lietām ir ķerra. Bet ne jau jebkura ķerra – tikai laba ķerra spēj efektīvi palīdzēt pārvietot dažādus dārza materiālus, saglabājot muguru veselu. Kā izvēlēties ideālu ķerru, kas būs noderīga dažādās situācijās? Lūk, praktiski padomi un ieteikumi, lai izvēlētos labāko ķerru, kas atbilst jūsu dārza vajadzībām.
Kā izvēlēties ķerru? Izvērtē svarīgākos parametrus!
1. Izmērs un ietilpība ķerrai
Izvēloties ķerru, viena no galvenajām lietām ir tās izmērs un ietilpība. Parasti ražotāji norāda ķerras ietilpību gan kilogramos, gan litros, kā arī maksimālo kravas apjomu, ko tā var nest. Izvēloties ķerru, ņemiet vērā:
-
Savus fiziskos spēkus – mēs bieži domājam, ka esam spēcīgāki nekā patiesībā.
-
Dārza lielumu – ja dārzs ir liels, var būt nepieciešama lielāka ķerra.
-
Vietas šaurums – ņemiet vērā, vai būs nepieciešams braukt cauri šaurām vietām.
Pareizais ķerras izmērs padarīs darbu efektīvāku un vieglāku.

2. Ķerras riteņi – izvēle starp vienu un diviem riteņiem
Ķerrām var būt viens, divi vai četri riteņi. Divu riteņu ķerras ir stabilākas, bet tās nav piemērotas šauriem apstākļiem. Ja nepieciešams manevrēt šaurās vietās, viena riteņa ķerra būs ērtāka. Ir arī ķerras ar četriem riteņiem, kas darbojas vairāk kā ratiņi, bet tās ir piemērotas citiem mērķiem.
Izvēloties ķerru, pievērsiet uzmanību riteņu izvietojumam attiecībā pret ķerras asi. Tas var ietekmēt tās stabilitāti un vieglumu lietošanā.
3. Riepas – pilngumijas, gumijas vai plastikāta?
Ķerras riepas ir pieejamas trīs galvenajos veidos:
-
Pilngumijas vai plastikāta riepas – šīs riepas ir izturīgas un nevar tikt pārdurtas, bet tās var būt mazāk ērtas, ja jāstumj ķerra pa nelīdzenu vai akmeņainu virsmu.
-
Piepumpējamās gumijas riepas – tās var pārdurt, taču tās nodrošina lielāku komfortu, stumjot ķerru pa nelīdzenu virsmu. Jāņem vērā, ka tās ir jāuzpumpē, taču šī nelielā neērtība tiek atsvērtas ar augstāku ērtību.
Izvēloties riepas, padomājiet par to, kāds būs jūsu dārza segums un cik bieži ķerra tiks lietota.

4. Ķerras materiāls – metāls vai plastmasa?
Ķerras izgatavo no diviem galvenajiem materiāliem: metāla un plastmasas.
-
Metāla ķerra ir izturīga, piemērota lielu un smagu kravu, piemēram, akmeņu, ķieģeļu un zemeņu pārvadāšanai. Tā ir ilgmūžīga, taču metāls var rūsēt.
-
Plastmasas ķerra ir viegla un ērta, ideāli piemērota vieglākām kravām, piemēram, stādiem un kompostam. Tā nerūsē, bet var viegli sabojāties, ja to neuzmanīgi apstrādā.
Izvēloties materiālu, ņemiet vērā, kādas kravas jūs plānojat pārvadāt un cik daudz laika ķerra būs pakļauta ārējiem apstākļiem.
5. Rokturi – ērtībai un drošībai
Ķerrām parasti ir divi rokturi, bet tie var būt arī apvienoti vienā lielā un platā rokturī. Svarīgi, lai rokturi būtu pietiekami gari, lai jūs varētu viegli pacelt un stumt ķerru, pat ja tā ir smaga. Būtiska ir arī rokturu virsma – tai jābūt pārklātai ar materiālu, kas pasargā rokas no ievainojumiem un nodrošina ērtu satvēri. Mīkstāka gumija vai plastmasa ir vislabākais variants. Pārliecinieties, ka rokturi neslīd no rokām, lai novērstu ievainojumus un nodrošinātu komfortu ilgstošas lietošanas laikā.
Izvēloties pareizo ķerru, padomājiet par savām dārza vajadzībām, fiziskajām spējām un dārza apstākļiem. Pareiza ķerras izvēle var ievērojami atvieglot dārza darbus un padarīt tos efektīvākus.