Cik ilgi var dzert viena veida zāļu tēju?
foto: Shutterstock
Noderīgi ikdienā

Cik ilgi var dzert viena veida zāļu tēju?

"100 Labi Padomi"

Vienveidība nav veselīga nedz nodarbēs un kustībās, nedz uzturā un tēju izvēlē. “Vienveidība nepiedāvā attīstību, tā mūs nebagātina, tieši otrādi – padara vājākus. Vai tad mēs varētu runāt par veselīgu uzturu, ja cilvēks katru dienu ēstu vienu un to pašu?” retoriski vaicā zāļu sieva Līga Reitere. 

Organismam ir tieksme pielāgoties apstākļiem un vairs nenovērtēt zāļu tējas sniegtos labumus, arī slimības un kaites ir gudras – jūtot, ka tiek ārstētas ar vienu tēju, tās izdomā citus veidus, kā izdzīvot un vairoties.

“Ja kāds cīnās ar augstu asinsspiedienu, iesaku dažas dienas dzert vienu tēju, kas to mazina, pēc tam dažas dienas citu, nevis nedēļu no vietas vienu un to pašu. Citādi sanāk, ka cilvēks dzer vienu tēju nedēļām ilgi un sūkstās, ka tā nepalīdz. Skaidrs, ka nepalīdz, jo tēju iedarbība nav kā zālēm – ilgstoša.” 

Citkārt cilvēki dzer kādu zāļu tēju tāpēc, ka tā garšo, nevis ārstnieciskos nolūkos. Tā var darīt, tikai jārēķinās, ka tējas iedarbība mazināsies. Piemēram, piparmētru lapu tēja no rīta uzmundrina, bet vakarā nomierina. Taču, ja to dzer ilgstoši, tad no rīta cilvēks kļūst miegains, bet vakarā būs grūti aizmigt.

Līdzīgi ir ar vīgriezēm – šī tēja nomierina, taču, ilgstoši dzerot, satraukums nemazinās. Ilgstoši šajā gadījumā nozīmē vairāk nekā desmit dienas, bet intensīva tējas dzeršana ir trīs reizes dienā vismaz nedēļu. 

Ja garšo zāļu tējas, labāk izvēlēties zāļu tēju maisījumus.

“Organisms no maisījuma paņems sev nepieciešamo, bet lieko izvadīs ārā. Un nenāks par skādi, ja kādu dienu ievērosi atslodzi un padzersi tikai ūdeni, lai organisms novērtē dabas veltes un paspēj pēc tām sailgoties, nevis pierod.”