Kāpēc vasarā jālieto ziedūdens vai termālais ūdens?
foto: Shutterstock
Noderīgi ikdienā

Kāpēc vasarā jālieto ziedūdens vai termālais ūdens?

"100 Labi Padomi"

Skaidro Cesvaines skaistumkopšanas centra Mora kosmētiķe Ginta Ustinova.

Kādu ziedūdeni izvēlēties?

Ziedūdens ir viens no senākajiem kosmētikas līdzekļiem, ko iegūst, destilējot augus ar tvaiku. Leģenda vēsta, ka to izmantojusi arī Kleopatra. Šis kosmētikas līdzeklis ir pārsteidzoši daudzfunkcionāls – tas mitrina, nomierina, uzlabo sejas krāsu, mazina pietūkumu. Ziedūdens satur bioflavonoīdus, vitamīnus, skābes, glikozīdus, fitoncīdus, kā arī nelielu daudzumu ēterisko eļļu.

Ziedūdens īpašības nosaka augs, no kura tas izgatavots.

  • Roze un kumelīte tonizē, baro, mitrina un mazina kairinājumu; šāds produkts ir piemērots sausai un jutīgai ādai.
  • Rudzupuķe mīkstina un nomierina ādu.
  • Lavanda un tējaskoks lieliski der taukainai un kombinētai ādai, jo attīra un savelk poras.

Karstā laikā regulāri apsmidzini ādu ar ziedūdeni – tas atjauno mitruma līdzsvaru un piesātina ādu ar noderīgām vielām.

Minerālsāļiem bagāts termālais ūdens

Termālo ūdeni iegūst no avotiem vai speciālām akām, kurās ūdens ir piesātināts ar minerālsāļiem un mikroelementiem. Izvēloties termālo ūdeni, pievērs uzmanība sāļu daudzumam tā sastāvā. Hipotonisks ūdens ir ar zemu mineralizācijas pakāpi, tāpēc ideāli piemērots jutīgai, alerģiskai ādai.  Hipertoniskam ūdenim ir augsta mineralizācijas pakāpe, un tas der taukainai ādai ar noslieci uz iekaisumiem. Izotonisks ūdens mineralizācijas pakāpes ziņā ir tuvs cilvēka asins sastāvam un ir piemērots jebkura tipa ādas kopšanai, pat visjutīgākajai.

Termālais ūdens labi der ādas mitrināšanai, tomēr neļauj tam nožūt uz sejas. Kaut arī šāds ūdens satur sāļus, tas iztvaiko, samazinot mitrumu ādas virskārtā. Pareizā lietošanas shēma ir šāda: uzsmidzini ūdeni uz tīras ādas, maigi iemasē, līdz tas pilnībā uzsūcas, un tad uzklāj krēmu. Tādējādi āda būs papildus mitrināta. Otrs variants – uzklāj krēmu, uzsmidzini termālo ūdeni, viegli iemasē un klāj grimu. Tas stiprinās grima noturību.