Kur uzglabāt sakņaugus, ja nav pagraba?
Piemērotākā vieta sakņaugu glabāšanai ir vēss, pat auksts pagrabs. Diemžēl ne visiem tāds ir pieejams, tāpēc jāmeklē citas uzglabāšanas iespējas.
Ņem vērā!
Ilgākai glabāšanai der tikai nebojāti, neieskrambāti, neapvītuši sakņaugi, kam nogriezti kāti.
Smiltīs
Sakņaugi visilgāk saglabājas, ja tos ierok kastē ar smiltīm. Ja smiltis būs ļoti sausas, saknes ātri sažūs, tāpēc ieteicams tās ik pa laikam apsmidzināt ar ūdeni, bet nedrīkst arī pārmitrināt, citādi krājumi sapūs. Ja sakņaugus smiltīs uzglabāsi nevis kastē, bet spainī, vēlams izurbt tā sānos vairākus caurumus labākai ventilācijai. Regulāri pārbaudi, vai smiltīs ieraktās saknes nesāk bojāties, jo pat viens neliels, laikus nepamanīts bojājums ātri var sabojāt visus krājumus.
Siltumnīcā
Ja pie mājas ir siltumnīca, saknes var uzglabāt arī tur. Zemē izroc atbilstoša lieluma bedri, izoderē ar salmiem, zāģu skaidām vai citu līdzīgu materiālu, ieber sakņaugus, pārklāj ar salmu vai zāģu skaidu kārtu un smiltīm. Ja ziema maiga, burkānus un citas saknes šādi var uzglabāt gandrīz līdz pavasarim. Ja tuvojas bargs sals, tad vai nu jārok ārā, vai arī jāparūpējas par pamatīgu pārklājuma kārtu.
Tālāk no āboliem
Sakņaugus (arī pagrabā) nevajag uzglabāt vienā telpā ar āboliem, jo tad tie ātrāk bojājas un iegūst rūgtenu piegaršu. Ja citas iespējas nav, jānovieto maksimāli lielā attālumā.
Mitrā dvielītī ledusskapī
Ledusskapī ielikti dārzeņi ļoti strauji zaudē mitrumu, tāpēc savīst un zaudē garšu. Lai tā nenotiktu, vēlams tos ietīt samitrinātā dvielī un tad ielikt dārzeņiem paredzētajā plauktā.