Kas vajadzīgs, lai ledusskapis lieki netērētu elektrību?
Ledusskapim nav piemērota vieta blakus siltumu radošām ierīcēm kā trauku mazgājamā mašīna, plīts, par radiatoriem un krāsni nemaz nerunājot.
■ Piemērota vieta.
Arī vietā, ko lielu dienas daļu apspīd saule, ledusskapi nevajadzētu novietot – lai uzturētu izvēlēto temperatūru, šādās vietās ledusskapim vajadzēs darboties intensīvāk.
■ Cieši noslēgtas durvis.
Tas nozīmē, ka durvju blīvēm jābūt stingrām un kvalitatīvām. Ja blīves ir tīras un durvis perfekti pieguļ ledusskapim, aukstums netiek laukā. Tāpēc neaizmirsti blīves regulāri tīrīt un pārbaudīt.
■ Atdzesēti produkti.
Tas attiecas galvenokārt uz siltiem ēdieniem un maltītes pārpalikumiem – tos ievieto ledusskapī tikai atdzisušus; ja ēdienus ieliks siltus, ledusskapis patērēs vairāk elektrības, lai nodrošinātu vajadzīgo temperatūru.
■ Temperatūras zonu pareiza izmantošana.
Ledusskapī ir vairākas temperatūras zonas, kuru racionāla izmantošana arī palīdz ietaupīt līdzekļus. Aukstāks gaiss parasti koncentrējas apakšā, tāpēc tur ieteicams likt produktus, kuri ātri bojājas, savukārt augšējos plauktos – tādus, kuriem ilgāks derīguma termiņš. Dārzeņu nodalījums vairumam ledusskapju atrodas apakšā, taču ir nodalīts no pārējās daļas kā samērā noslēgta kaste, tāpēc tur tomēr nav tik auksts.
■ Optimāls piepildījums.
Ja ledusskapī maz produktu, arī tas veicina elektrības patēriņu. Katru reizi, kad atver durvis, iekšā ieplūst siltais gaiss, kas ledusskapim pēc tam ir jāatdzesē. Tāpēc, ja gadās, ka ledusskapis ir vairāk tukšs nekā pilns, tukšumu der piepildīt kaut vai ar dzērienu pudelēm.
■ Kārtība.
Ja ledusskapī valda kārtība un vienmēr skaidri zināms, kas kur atrodas, durvis nav tik ilgi jātur vaļā, lai sameklētu vajadzīgo produktu, līdz ar to iekšā ieplūst mazāk silta gaisa un ledusskapim nav pastiprināti jādarbojas, lai to atdzesētu.